Studenti v Centroprojektu

Publikováno 4.9.2018

Pravidelně se u nás objevují na praxích mladé tváře. Představujeme vám letošní tři stážistky a jejich hodnocení samotné praxe.

Proč jste si pro stáž vybrali právě naši projekční kancelář?

Sandra: V Centroprojektu byla zaměstnána moje babička a nyní zde pracuje rodinná známá, tak jsem stáž domluvila přes ni.

Vilma: Stáž jsem měla dohodnutou prostřednictvím školy.

Jana: Na stáži v Centroprojektu jsem už potřetí, a to hlavně z toho důvodu, že je tady zajímavá práce, dostanu se blíže k projektům, a hlavně je zde skvělý kolektiv zaměstnanců.

S kým jste nejvíc spolupracovaly?

Vilma: Na starost mě měla paní personalistka Dana Hudecová. Poté, co jsem u ní měla práci hotovou, tak jsem přešla na účetní oddělení.

Sandra: Pracovala jsem v Copy centru a na starost mě měla paní Štichová.

Jana: Věnovala se mi paní Jana Bezděková ve skupině Vodohospodářské stavby.

 

Co pro tebe bylo největším překvapením nebo rozdílem oproti škole?

Vilma: Ve škole člověk je, aby si zapamatoval učivo, které následně může v životě aplikovat. Myslím si, že tady tomu tak taky bylo. Aplikovala jsem znalosti, které doposud mám, do úkolů, které mi byly přiděleny.

Sandra: Nějaký rozpor či rozdíl oproti škole jsem přímo nepocítila.

Jana: Na stáži jsem zjistila, že praxe obnáší mnohem více informací, než ty, které dostáváme ve škole. Hlavně jsem si uvědomila, že se toho musím ještě hodně naučit, zejména když se rozhodnu věnovat oboru i nadále.

Jaké zkušenosti jsou pro vás nejhodnotnější?

Vilma: Měla jsem možnost nahlédnout do vedení firmy, být v centru dění a vidět, jak se tady pracuje, za což jsem velmi ráda.

Sandra: Díky stáži jsem se naučila mnoho nových věcí, získal jsem mimo jiné cenné zkušenosti ohledně informačních technologií a jsem ráda, že vše budu moct dále prohlubovat na letní brigádě, kterou jsem si zde domluvila.

Jana: Až na stáži jsem získala povědomí o tom, jak to reálně chodí ve stavebnictví. Naučila jsem se více o „stavařině“, jak se zpracovávají výkresy, co to všechno obnáší a mnoho dalšího.

 

Přečtěte si také hodnocení předchozích stážistů

Studenti hodnotí stáž: Velké znalosti a ochota zaměstnanců

V Centroprojektu by se bakalářka mohla psát docela fajn, říkala si stážistka Monika

Na konci stáže: Praxe je úplně jiná od toho, co nás učí ve škole

Líbila se mi volná ruka a zodpovědnost na velkých zakázkách, říká budoucí architektka