Pracovní léto v Centroprojektu - Petra Michalíková na architektonické brigádě

Líbila se mi volná ruka a zodpovědnost na velkých zakázkách, říká budoucí architektka

Publikováno 16.9.2016

Petra Michalíková, momentálně studentka oboru Architektkura pozemních staveb na VUT Brno u nás strávila léto na brigádě. Nové zkušenosti a tým, který rád pomohl, jsou základem pro doporučení dalším kolegům na škole.

Slečno Michalíková, jak jste se dostala na stáž v Centroprojektu?

Vždy jsem si chtěla vyzkoušet pracovat v tak velké firmě s tolika zajímavými realizacemi a tento rok na začátku léta mi známý nabídl možnost pracovat tady v Centroprojektu. Poslala jsem své portfolio a hned jsem byla pozvaná k pohovoru.

Jaká byla náplň Vaší práce?

Pracovní léto v Centroprojektu - Petra Michalíková na architektonické brigáděMá hlavní pracovní náplň byl návrh tenisové a badmintonové haly se společným zázemím ve Vsetíně u zimního stadionu Na Lapači. Pan architekt Milan Kužela měl již návrh umístění stavby na pozemku a dal mi na práci dispoziční řešení, návrh fasád a materiálové řešení objektu.

Také jsem měla navrhnout hlavní nosnou konstrukci tenisové haly. Chtěla jsem použít dřevěné lepené rámové nosníky. S tím mi pomohl statik Roman Martinák. Dal mi několik jeho návrhů tvaru rámů i rozměrů.

Další mou náplní byl návrh fasád skladů u zimního stadionu a bytového domu. Ten jsem navrhovala celý sama, co se týče hmotového a dispozičního řešení, s pomocí pana architekta. Dále jsem navrhovala fasádu administrativní budovy.

S kým jste nejvíc spolupracovala?

Nejvíce jsem spolupracovala právě s panem architektem Milanem Kuželou. Vždy mi dal na výběr, na čem chci dělat, a taky mi nechal volnou ruku.

Ze začátku to pro mě nebylo jednoduché, protože nemám zkušenosti s tak velkými zakázkami, ale pan architekt si vždy udělal na mě čas a vše se mnou prodiskutoval. Snažil se mi vše vysvětlit a co nejvíce toho naučit. Když jsem udělala chybu, bral vše s úsměvem.

Jak hodnotíte náladu a spolupráci v týmu, kde jste se pohybovala?

Pracovní léto v Centroprojektu - Petra Michalíková na architektonické brigáděAtmosféra ve firmě se mi velmi líbila. Všichni byli přátelští a ochotní mi se vším pomoct.

V čem vidíte největší přínos?

Nejvíce se mi na práci tady ve firmě líbilo, že jsem měla volnou ruku, a naučila jsem se větší zodpovědnosti při práci na rozsáhlých zakázkách.

Bylo něco nečekaným překvapením?

Fungování takové společnosti a také velmi přátelský kolektiv ve firmě.

Doporučila byste stáž i svým spolužákům na VUT?

Určitě ano. Práce mi přinesla cenné zkušenosti, které budu moci využit v budoucím zaměstnání.

 

Petra Michalíková je studentkou bakalářského stupně oboru Architektura pozemních staveb Ústavu architektury na Fakultě stavební VUT Brno.