Projekt vědeckého centra BIOCEV je dokončen

Jak se otvíralo vědecké centrum BIOCEV? Podívejte se na video

Publikováno 8.8.2016

Vytvořit špičkové zázemí pro českou vědu a mezinárodní týmy v České republice. Snad takové bylo zadání projektu Biotechnologického a biomedicínského centra ve Vestci u Prahy. Po letech příprav a realizace se můžete podívat, jak vypadá prostředí české vědy.

Důvod k hrdosti české vědy

„Kvalitní vědecké výsledky jsou závislé na dobrém přístrojovém vybavení, a hlavně na vzdělaných a chytrých lidech. Dovolím si říct, že BIOCEV má obojí. Nejmodernější technickou základnu a špičkové odborníky, kteří jsou připraveni předávat své znalosti a zkušenosti studentům. Věřím, že BIOCEV svým významem dosáhne špičkové vědecké úrovně a výrazně posílí prestiž české vědy,“ řekl Pavel Martásek, ředitel BIOCEV.

Další komentáře vrcholných představitelů České republiky (místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka a Kateřiny Valachové, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy), stejně jako zástupců Univerzity Karlovy či Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR si můžete přečíst v dřívější aktualitě Vědecké centrum BIOCEV slavnostně otevřeno.

Slavnostní zahájení v krátkém videu

„Abychom mohli lépe ukázat prostory takového vědeckého centra i celou atmosféru dne, kdy byl provoz BIOCEVu slavnostně spuštěn, natočili jsme krátké prezentační video,“ vysvětluje marketingový manažer Vít Mach.

 

Fotografie BIOCEVu

Na fotografie dokončené stavby (ze vzduchu i ze země) stejně jako fotky interiérů se můžete podívat v těchto referencích:

BIOCEV – Biotechnologické a biomedicínské centrum Akadamie věd a Univerzity Karlovy

Centrum fenogenomiky v areálu BIOCEV

Energetické centrum areálu BIOCEV