Naše nečekaná stopa v boji proti koronaviru

Publikováno 9.4.2020

Ve sloupku do firemního časopisu Kóta popisuje ředitel divize Projektová a inženýrsko-dodavatelská činnost Jan Mičola důležitost vědeckých referencí Centroprojektu pro současnou situaci.

 

Vážení čtenáři,

potenciální otázky laické veřejnosti ohledně smyslu až miliardových investic do vědeckých objektů jsou nyní zbytečné. Projekčně i dodavatelsky náročné stavby se superčistými prostory jsou při řešení pandemie koronaviru zcela zásadní.

Shodou okolností jsme projektovali hned dvě stavby, které jsou důležité v aktuálním boji proti koronaviru – jsou to středočeský BIOCEV* a Národní centrum tkání a buněk v Ostravě.

 

Připravenost laboratoří BIOCEVu na analýzu více než 1 000 vzorků denně popsala hlavní koordinátorka testů RNDr. Ruth Tachezy:

 

„Naši pracovníci jsou náležitě vyškoleni a mají dlouhodobé zkušenosti v oblasti manuální izolace vzorků, detekce i obsluhy nejmodernějšího přístrojového vybavení.“

 

V ostravském Národním centru tkání a buněk pro změnu hledají možnosti léčby již nakažených pacientů nemocí Covid-19.

Tyto projekty jsou nečekaným příspěvkem Centroprojektu ke zvládnutí pandemie koronaviru v Česku. Přitom před lety to byly hitech objekty, jejichž význam byl široké veřejnosti vzdálený.

S přáním zdraví všem

Jan Mičola
ředitel Divize Projektová a inženýrsko-dodavatelská činnost