Studentka Monika Bobálová na stáži v projekční kanceláři

V Centroprojektu by se bakalářka mohla psát docela fajn, říkala si stážistka Monika

Publikováno 15.5.2017

Monika Bobálová je třetím rokem studentkou marketingu na Univerzitě Tomáše Bati. Oslovila nás s žádostí o praxi, kterou jsme jí rádi umožnili. V rámci své praxe také o Centroprojektu psala bakalářskou práci.

Jak se u nás během praxe cítila a jak se jí pracovalo se můžete dozvědět v následujícím rozhovoru.

Jaká byla náplň tvé práce? Co jsi během praxe dělala a jaké máš z toho pocity?

Mimo jiné jsem psala články na web. Bylo pěkné vidět a dělalo mi radost, že na firemním webu visí texty, které jsem napsala já.

Také jsem dělala průzkum různých webů a navrhovala jsem vlastní vzhled stránky sekce Kariéra, kde bylo možné povolit uzdu fantazie a navrhnout vlastní design.

Rovněž jsem procházela reference Centroprojektu kvůli doplnění mapy referencí.

Proč sis k psaní své bakalářské práce vybrala právě Centroprojekt?

Když jsem přemýšlela, ve které společnosti bych ‚bakalářku‘ mohla psát, jako typický student jsem se nejdříve soustředila na dobrou lokalitu firmy, abych nemusela dojíždět nikam daleko. Napsala jsem pár firmám ve městě a marketingový manažer Centroprojektu Vít Mach mi odepsal první.

Nejdříve jsem si pomyslela „uf, aspoň někdo mi odepsal“. Pak jsem se ale podívala na stránky firmy, kde jsem zjistila, že Centroprojekt má velmi bohatou historii a nespočetné množství referencí.

Tak jsem si říkala, že by se ta moje bakalářka mohla psát docela fajn. A psala.

Zaujalo tě něco během tvé praxe?

Během této práce mě překvapilo, jaké projekty Centroprojekt připravoval a co všechno firma realizovala. Dlouhá tradice a historie této společnosti se opravdu nezapře.

 

Studentka Monika Bobálová na stáži v projekční kanceláři

 

Jak na tebe působili lidé z naší projekční kanceláře?

Pracovala jsem hlavně s marketingovým manažerem Víťou Machem, takže jsem s ostatními zaměstnanci nepřišla moc do kontaktu. Setkala jsem se s nimi hlavně ve chvíli, když jsem potřebovala zjistit a konzultovat nějaké informace potřebné k vypracování mé bakalářské práce.

Jak probíhaly konzultace se zaměstnanci? Poskytli ti užitečné informace?

To bezpochyby. Bez jejich rad bych toho sama moc nenapsala. A jak Vít Mach, tak ostatní zaměstnanci, kteří se mnou řešili danou problematiku, byli velmi ochotní a vstřícní mi pomoci, za což jim tímto velmi děkuji.

Doporučila bys praxi v Centroprojektu i ostatním studentům?

Určitě ano. Společnost je velká a je v ní spousta možných oborů, které si student může vyzkoušet a získat tak praxi v tom svém. Taktéž se zde nabízí velké množství témat k bakalářským a diplomovým pracem. Je to jenom o komunikaci a o tom chtít.

Myslíš si, že v budoucnu využiješ zkušenosti z praxe absolvované v naší firmě?

Myslím si, že určitě ano. Já, jakožto studentka marketingu, jsem měla tu možnost nahlédnout do světa marketéra a zjistila jsem, že tato práce v praxi není úplně jednoduchá.

Jsem ale ráda, že tuhle zkušenost mám a že aspoň v další práci vím, co můžu zhruba čekat.