VIDEO: 28 000 hodin pro budoucnost Fatry

Publikováno 29.9.2020

Zásadními podněty pro největší stavební projekt v historii napajedelské Fatry bylo zvýšení výrobních kapacit a zároveň modernizace výrobních technologií.

Nejviditelnější dominantou je hala nové válcovny s monolitickou technologickou věží, dvě skladové haly, hala pro převíjení a balení, nová infrastruktura a zpevněné plochy.

 

Podívejte se na video s hodnocením ředitele Fatry

V krátkém videu hodnotí průběh a přínos projektu Ing. Pavel Čechmánek, generální ředitel Fatry, a Ing. Jan Mičola, ředitel divize Projekční a inženýrsko-dodavatelská činnost v Centroprojektu.

 

 

Hodnocení investora: vybrali jsme si správně

„Není to jen o stavbě velké výrobní haly s nejmodernějšími technologiemi, ale i celé infrastruktuře kolem včetně demolic původních budov a výstavby skladové a energetické infrastruktury,“ říká generální ředitel Fatry Pavel Čechmánek.

Všechno proběhlo v extrémně krátkém čase a bez omezení výroby. Naše stávající investiční oddělení je sice kvalitní, ale takový projekt nikdy neřídilo. Proto jsme se rozhodli vedle projektanta vybrat i konzultanta. A myslím, že jsme se rozhodli správně, protože ta práce byla velmi intenzivní a náročná.“

 

 

Projekční práce i koordinace výstavby

Činností týmu konzultanta byla:

  • organizace výběrových řízení na dodavatele dílčích částí,
  • smluvní příprava,
  • organizace a koordinace výstavby,
  • technický dozor investora,
  • změnové řízení,
  • cost management,
  • předání díla.

Jan Mičola, ředitel divize Projektová a inženýrsko-dodavatelská činnost v Centroprojektu dodává: „Stavební práce musely začít dříve než byly projekční práce kompletně dokončeny. K tomuto neobvyklému řešení jsme přistoupili kvůli krátkému časovému období pro projekt a samotnou výstavbu.“

 

 

Ocenění odbornou veřejností

Náročnost celého projektu ocenila Hlavní cenou v kategorii Průmyslové a zemědělské stavby také porota soutěže Stavba roku 2018 Zlínského kraje.