Ocenění Stavba roku Zlínského kraje pro válcovnu Fatry a koupaliště Riviéra

Publikováno 17.5.2019

Hned čtyři realizované projekty hájily naše modré barvy v prestižní soutěži o nejlepší stavby Zlínského kraje. A podařilo se! Uznání odborné poroty získalo největší nerezové koupaliště ve střední Evropě a nová válcovna pro Fatru. Podívejte se na fotky i komentář porotců.

V již 17. ročníku soutěže Stavba roku Zlínského kraje prezentovaly Centroprojekt tyto čtyři stavby:

  1. rekonstrukce Lidového domu ve Vsetíně,
  2. wellness zóna ve zlínských lázních,
  3. rekonstrukce koupaliště Riviéra v Brně,
  4. projekt nové válcovny v napajedelské Fatře.

A právě poslední dva jmenované projekty získaly hlavní cenu odborné poroty!

 

Nová válcovna pro Fatru

Stavba nové válcovny Fatra, a.s., Napajedla

Vítězství v kategorii Průmyslových a zemědělských staveb a ocenění titulem hlavní ceny zdůvodnila porota těmito slovy:

„Rozsáhlá stavba umožnila významné rozšíření výroby vybudováním nového výrobního komplexu pro hydroizolační fólie a podlahové krytiny.
Realizovaný záměr integruje rozhodující technologické a skladovací soubory a tím vytváří optimální výrobní a logistické řešení.
Realizace se uskutečnila v mimořádně krátké lhůtě, a to bez omezení stávajícího provozu a výroby investora.“

Investorem stavby je známý výrobce (nejen) podlahových krytin, společnost Fatra, projektantem je CENTROPROJEKT GROUP a dodavatelem PSG Construction.

Riviéra: Největší nerezové koupaliště ve střední Evropě

Rekonstrukce bazénů koupaliště Riviéra, Brno – Pisárky

Brněnské koupaliště uspělo v soutěži Stavba roku Zlínského kraje? Ano, přesně s touto stavbou jsme uspěli – do krajské soutěže je možné přihlásit stavby z jiných krajů i států, pokud je účastníkem výstavby místní společnost. V případě rekonstrukce brněnského koupaliště Riviéra tuto podmínku splňuje právě Centroprojekt.

Ocenění Hlavní cenou komentovala odborná porota těmito slovy:

„Podnětem vedoucím k rekonstrukci byl masivní únik vody z masivních bazénů, stejně tak betonové prefabrikáty a monolitické konstrukce byly značně poškozeny. Samotná modernizace zahrnovala stavební úpravy koupaliště, výměnu a obnovu bazénové technologie a původní povrch bazénů byl nahrazen nerezovými plechy, čímž se Riviéra stala největším nerezovým koupalištěm ve střední Evropě.
Rekreační areál získal také nové zážitkové prvky – chrliče, vodní děla, trysky, masážní lavice či leknínový most.
Životnost nových bazénů je několik desítek let a jejich výhodou je, že není nutná téměř žádná údržba. Byl zachován koncept původního koupaliště, které využívá slepé rameno řeky Svratky.“

Investorem stavby je STAREZ – SPORT, projektantem CENTROPROJEKT GROUP a dodavatelem Metrostav.

O soutěži Stavba roku Zlínského kraje

Již 17. ročník soutěže o nejlepší stavbu Zlínského kraje společně vyhlašují Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Záštitu již tradičně převzal hejtman Zlínského kraje, stejně jako loni Jiří Čunek.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo ve čtvrtek 16. května 2019 ve velkém sále Domu kultury v Uherském Brodě. Celým večerem nás provedla moderátorka a známá „sporťačka“ Barbora Černošková, o kulturní doprovod na vysoké úrovni a se zapojením diváků se postaralo nejznámější české smyčcové trio INFLAGRANTI s originálními úpravami a parafrázemi slavných světových melodií z klasiky i rocku.

Hlavním cílem soutěže je prezentace a zviditelnění kvalitních projektů v oblasti stavitelství ve Zlínském kraji a přiblížení nových staveb a jejich autorů širší laické i odborné veřejnosti. Současně si soutěž klade za cíl zviditelňovat projekční a dodavatelské subjekty, mající sídlo ve Zlínském kraji, které realizují zajímavé stavby i mimo území kraje.

Fotogalerie z galavečera