Studenti hodnotí stáž: Velké znalosti a ochota zaměstnanců

Publikováno 22.6.2017

V období maturit se u nás tradičně objevují stážisté ze středních stavebních škol. Jak hodnotí čas v Centroprojektu letošních pět studentů?

Proč jste si jako místo praxe zvolili právě Centroprojekt?

stazisti-ze-stredni_centroprojekt-06Lada Zapletalová: K Centroprojektu sem se dostala na doporučení známého.

Jana Hyánková: Centroprojekt jsem si vybrala z důvodu předchozí praxe zde ve firmě, když jsem byla v prvním ročníku na střední průmyslové škole a také proto, že praxe minulý rok byla příjemná, přínosná a i ve škole nám doporučili, ať si vybereme stejnou firmu, ve které jsme praxi měli.

Pavel Holub: Měl jsem na výběr mezi dvěma firmami – S-Projekt a Centroprojekt.

Když jsem se dozvěděl o tom, že u vás jste přátelštější a jste zvyklí na praktikanty ze středních škol, rozhodl jsem se jít k Vám.

Jiří Suhrada: Po pravdě jsem to dostal jako nabídku od kamaráda, protože mu to doporučila babička, která zde dříve pracovala.

Co jste se v Centroprojektu naučili?

stazisti-ze-stredni_centroprojekt-02L. Zapletalová: V téhle odpovědi nebudu nejspíš příliš konkrétní, přiučila jsem se tu spoustě doplňujících věcí v celém oboru architektury. Myslím, že hlavní dovedností, kterou jsem si tu osvojila, je průběh věcí v praxi. Nejvíce jsem spolupracovala s panem architektem Kuželou.

J. Hyánková: Přiučila jsem se pár věcí, ale hlavně jsem využila své znalosti a dovednosti s AutoCADem. Nejvíce jsem spolupracovala s paní Bezděkovou, panem Zamazalem a panem Novotným.

P. Holub: Rozhodně jsem získal nejvíce zkušeností s programem AutoCAD a CADKON.

Jsem také vděčný panu Hubíkovi, že mi s tím pomáhal, i přes jeho nedostatek času.

J. Suhrada: Naučil jsem se práci s počítačem a působil jsem ve skupině Energetické stavby.

Co vás příjemně překvapilo? Báli jste se něčeho před zahájením praxe?

L. Zapletalová: Velmi příjemně mě překvapil přístup a ochota lidí.

Bála jsem se spousty celkem běžných věcí jako je dojíždění z Přerova do Zlína nebo že zabloudím, tak i absence mých znalostí oproti zaměstnancům Centroprojektu. Strach však s dobou zde strávenou ustupuje díky přátelskému přístupu ostatních. 🙂

J. Hyánková: Věděla jsem do čeho jdu, ale i tak mne příjemně překvapilo, že zde vidím známé tváře. Jelikož jsem v Centroprojektu měla praxi minulý rok, tak jsem se moc nebála. Jen jsem doufala, že se to tu moc nezměnilo.

P. Holub: Měl jsem trochu strach že budu brzdit pana Hubíka v jeho práci. Překvapila mě často klidná a očekávaně přátelská atmosféra na pracovišti.

stazisti-ze-stredni_centroprojekt-03

J. Suhrada: Velmi velké znalosti a ochota zaměstnanců. Cítil jsem na začátku stáže respekt k zaměstnancům okolo mně.

Myslíte si, že v budoucnu využijete zkušenosti z praxe?

L. Zapletalová: Vím že je využiji hned po návratu do školy. Dovednosti které jsem získala jsou velmi užitečné a v mnoha ohledech je určitě využiji i v životě mimo školu.

J. Hyánková: Zkušenosti z praxe jistě využiji. Minulý rok mi pomohly, protože jsem ještě neuměla s AutoCADem, tak jsem se zde s tímto programem naučila a měla jsem tak určitou výhodu před spolužáky, kteří v tomto programu nikdy nedělali.

P. Holub: Doufám že ano, protože dle mého jsou to velmi užitečné věci pro můj studijní obor.

J. Suhrada: Určitě.

Dokážete shrnout stáž v jedné větě?

L. Zapletalová: I v jednom slově – architektura.

stazisti-ze-stredni_centroprojekt-07J. Hyánková: Tato stáž je velmi přínosná kvůli tomu, že zde zažijete opravdový chod firmy, seznámíte se s tím, co práce ve firmě obnáší, jaké problémy mohou nastat a jak je řešit a nakonec získáte zkušenosti a vědomosti, které vám ve škole neposkytnou.

P. Holub: Užitečná zkušenost, díky které vím, jak vše probíhá na pracovišti a jak se používají programy, které jsou důležité v oboru, ve kterém se Centroprojekt pohybuje.

J. Suhrada: Nový přínos na počítači v daném oboru.

A naopak – máte i pro nás zpětnou vazbu? Co byste nám doporučili?

L. Zapletalová: Nic bych nevytkla, byla jsem pod skvělým vedením.

J. Hyánková: Myslím, že firma je úžasná a nic bych neměnila. Kolegové jsou tu příjemní a pracuje se zde velmi dobře.

P. Holub: Jsem tak trochu technologický typ, takže bych koupil výkonnější počítače. Pokud ale vezmu v potaz ostatní aspekty, je efektivita ve firmě na velmi dobré úrovni tedy není moc co vylepšovat.

J. Suhrada: Myslím, že to zde funguje výborně a nevím co bych doporučil.

Co máte v plánu nyní? Budete se věnovat stavebnictví i na vysoké škole?

stazisti-ze-stredni_centroprojekt-04L. Zapletalová: Nyní mám v plánu dokončit zbývající dva roky střední školy a pokračovat s rozvojem v tomto oboru, pevně doufám že i na vysoké škole.

J. Hyánková: Nyní mám v plánu dostat se do 3. ročníku, pak do 4. a nakonec k maturitám. Pak bych chtěla na VUT do Brna na obor architektura.

P. Holub: Ve stavebnictví bych velmi rád pokračoval, ale do budoucna bych se rád zaměřil na IT a podobná odvětví.

J. Suhrada: Mám v plánu udržet tempo, které teď mám ve škole s hokejem a dokončit první ročník.

 

Děkujeme za letošní stáž strávenou u nás v Centroprojektu a třeba se potkáme zase za rok.