43 staveb ve Stavbě roku Zlínského kraje, Centroprojekt tentokrát bez ocenění

Publikováno 27.9.2021

Do letošní soutěže o nejlepší stavby našeho regionu jsme vyslali dvě realizace. Lázně Vsetín reprezentovaly spolupráci našich divizí v rolích generálního projektanta a dodavatele stavby i bazénových technologií s cílem modernizace a výrazného snížení provozních nákladů.

V jihomoravském Aqualandu Moravia a tamějším rozšíření venkovního areálu jsme projektovali a instalovali bazénové technologie pro výjimečné vodní atrakce.

Lázně Vsetín: důraz na snížení spotřeby energií

Cílem největší investice od roku 1961, kdy byly vsetínské lázně postaveny, byla zásadní modernizace a opravy havarijních částí stavby. 

Zásadními momenty všech stavebních prací byl důraz na snížení spotřeby energií a docílit tak ekonomičtějšího provozu a modernizace bazénových technologií.

Projekt a dodávku stavby představujeme v článku Soutěžíme s kompletní rekonstrukcí vsetínských lázní.

Po dokončení stavby jsme spolupráci dvou divizí Centroprojektu v rolích generálního projektanta a dodavatele stavby spolu s projektem a dodávkou bazénových technologií zhodnotili v rozhovoru Jak se staví lázně pro 21. století? 

Rekonstrukce Lázní Vsetín soutěžila v kategorii Stavby občanské vybavenosti s dalšími 10 stavbami. I přes náročnost propojení 60 let starého objektu s moderními technologiemi bazénů i šetření energií rekonstrukce nedosáhla na čestné uznání či hlavní cenu.

Aqualand Moravia: venkovní areál rozšířil špičkový evropský aquapark

Neobvyklou kategorií soutěže Stavba roku Zlínského kraje jsou Stavby mimo Zlínský kraj – ovšem s účastí firmy z našeho regionu.

Centroprojekt – konkrétně divize Aquaparky, bazény a bazénové technologie – navázal na úspěšnou realizaci bazénů z roku 2013 v Jihomoravském kraji a v roce 2020 se kolegové „bazénáři“ projektovali a dodávali bazénové technologie pro Aqualand Moravia.

Novinky a unikátní atrakce v rámci celé Evropy jsme představovali v této aktualitě:

Rozšíření areálu venkovních atrakcí Aqualandu Moravia v Pasohlávkách ocenění poroty.

Grand Prix Pavla Nováka

Toto ocenění uděluje odborná porota stavbám výjimečným jak svým obsahem, tak společenským významem či specifickými postupy. Stavba s titulem Grand Prix se uděluje projektům, které se vymykají obvyklým standardům.

V letošním ročníku tento titul získal Libušín – vědecká rekonstrukce národní kulturní památky a obnova objektu po požáru na Pustevnách.

Zdroj: Stavba roku Zlínského kraje

Cena Grand Prix je pojmenována po architektu Pavlu Novákovi, který byl zaměstnancem Centroprojektu od roku 1974 až do začátku 90. let 20. století.

19. ročník soutěže Stavba roku Zlínského kraje

Letošním galavečerem nás provázela Daniela Šinkorová, o hudební doprovod se postaral zpěvák Bohuš Matuš.

Cílem soutěže Stavba roku je prezentace a zviditelnění kvalitních staveb a stavebnictví ve Zlínském kraji. 

Soutěž vyhlašuje Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Záštitu tradičně převzal hejtman Zlínského kraje, letos poprvé Ing. Radim Holiš.