Získali jsme tři ocenění ve Stavbě roku Zlínského kraje

Publikováno 27.5.2016

V letošním ročníku soutěže o nejlepší stavby Zlínského kraje jsme měli hned čtyři realizace. Tři z nich svou účast proměnily v čestné uznání či hlavní cenu. Podívejte se, které to byly…

„V soutěži byly zastoupeny reference všech tří divizí a každá divize si také jednu cenu odnesla,“ říká s úsměvem Vít Mach, marketingový manažer Centroprojektu.

 

Uspěl aquapark, vědecké centrum i čistírna odpadních vod

V kategorii staveb realizovaných mimo území Zlínského kraje s účastí místní firmy jsme měli hned dva zástupce. Obě stavby také získaly ocenění odborné poroty.

Hlavní cenu si odnesl projekt a realizace Biotechnologického a biomedicínského centra Akademie věd ČR a Univerzity Karlovy ve Vestci u Prahy (BIOCEV).

Čestné uznání získal chorvatský aquapark Aquacolors v Poreči.

V kategorii staveb dopravních, inženýrských a ekologických staveb uspěla a čestné uznání dostala realizace kanalizace a čistírny odpadních vod v Horním Němčí.

 

Čtvrtou stavbou, která si odbornou porotu dostatečně nezaujala, byl projekt přístavby pro lineární urychlovač II. ve Zlíně pro Krajskou nemocnici T. Bati.

Setkání stavební veřejnosti na vysoké úrovni

Již 14. ročník soutěže o nejlepší stavby Zlínského kraje se zúčastnilo více než 200 zástupců investorů, architektů, projektantů, stavebních firem a dalších.

O kulturní doprovod večerního setkání se postarala známá zpěvačka Lenka Filipová.

 

 

O soutěži Stavba roku Zlínského kraje

Letošního – již XIV. ročníku – soutěže se zúčastnilo 41 staveb, které odborná porota rozdělila do sedmi kategorií.

Oblíbené klání o nejlepší stavbu Zlínského kraje a místních firem vyhlašuje Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Záštitu tradičně převzal hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák.