Invent: Rekonstrukce ČOV Kladno-Vrapice

Invent: Rekonstrukce ČOV Kladno-Vrapice

Publikováno 26.5.2016

Ve dnech od 9. do 20. května 2016 proběhla na ČOV Kladno – Vrapice montáž provzdušňovacího systému INVENT iDISC 260 pro 1. etapu.

Invent: Rekonstrukce ČOV Kladno-VrapiceV rámci českého trhu se jedná zatím o naši největší realizaci provzdušňovacího zařízení, kterou dodáváme našemu stálému obchodnímu partnerovi a zároveň generálnímu dodavateli technologie, firmě KUNST, s. r. o. Hranice, která spadá pod generálního dodavatele stavby, firmu Energie – stavební a báňská a.s.

V obou etapách (květen a srpen 2016) vyrobíme, dodáme, namontujeme a individuálně vyzkoušíme téměř 2000 elementů (potrubí PVC, membrány EPDM, odvodnění PE) pro regenerační nádrž, nitrifikační nádrže a do odtoku z lapáku písku.

Za Centroprojekt celou realizaci vede Roman Kadubec na úseku organizační a administrativní práce a Petr Chlud jako šéfmontér.

 

Realizace 1. etapy proběhla bez větších problémů, s výjimkou maličkostí od nerovného betonového dna v nádržích a následné nivelace včetně výškových dorovnání nad rámec standardního kotvení přes chybně přichystané nerezové svody, nutnost vyhýbání se betonovým sloupům v nádržích až po klasicky pomalé napouštění vody pro individuální zkoušky.

Tato akce je pro nás velmi slušným testem pro srpnovou 2. etapu a samozřejmě pro letošní další dodávky provzdušňovacího zařízení, kde již nyní máme pod smlouvou další 4 realizace.