Centrum fenogenomiky včetně zvířetníku v areálu BIOCEVu podle projektu Centroprojektu

Vědecké centrum ve Stavbě roku Středočeského kraje

Publikováno 12.8.2016

Areál vědeckého centra excelence BIOCEV ve Vestci u Prahy se zařadil mezi letošní soutěžní realizace v klání o nejlepší realizaci ve středních Čechách. Jak dopadne?

Centrum fenogenomiky včetně zvířetníku v areálu BIOCEVu podle projektu CentroprojektuCílem soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s úrovní českého stavitelství a architektury. Soutěž je vypsána na podporu kvalitních realizací staveb se snahou ocenit společné úsilí investorů, projektantů a dodavatelů.

Reprezentant zlínského stavebnictví

Do soutěže je přihlášena také realizace Biotechnologického a biomedicínského centra ve Vestci u Prahy (neboli BIOCEV). Stavba byla dokončena na konci minulého roku.

Za tímto projektem stojí tři zlínské firmy – projekt stavby navrhl Centroprojekt, dodavateli pak byl Zlínstav a Pozimos.

Výsledky budou oznámeny 15. září 2016.

V červnu pak byl objekt slavnostně otevřen, což si můžete prohlédnout v krátkém spotu:

 

O soutěži Stavba roku Středočeského kraje

Všechny přihlášené stavby si můžete prohlédnout na stránkách soutěže.

Do soutěže se mohou hlásit stavby všeho druhu: nové i rekonstrukce, urbanistické realizace i úpravy krajiny, pozemní stavby – bytové i nebytové budovy, inženýrské stavby – stavby veřejné infrastruktury dopravní i technické, energetické i vodohospodářské stavby.

Soutěž Stavba roku Středočeského kraje je vypsána pod záštitou hejtmana Středočeského kraje. Samotné klání organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství jako nadační program, řízenou radou programu, za účasti spoluvypisovatelů soutěže.

Fotogalerie BIOCEVu