Titul Stavba roku Zlínského kraje pro Kongresové centrum

Publikováno 27.5.2011

 

61 staveb v šesti kategoriích se utkalo o ocenění odborné poroty. A dvě naše reference uspěly – vedle Kongresového centra i plovárna v Luhačovicích.

Po úspěchu v soutěži Fasáda roku ČR získalo zlínské centrum kulturního života již druhou významnou cenu. Členové odborné poroty ocenili zejména technickou a konstrukční náročnost objektu, který navrhla světoznámá architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná.

 

Úspěch pro Luhačovice

Tato oceněná stavba se nachází mezi vilkami ze třicátých let, do okolí však zapadá víc než dobře. Z architektonického pohledu totiž plovárna tvoří symbiózu se čtyřmi okolními lázeňskými penziony, s nimiž již od roku 1927 tvoří jádro uceleného funkcionalistického souboru pod názvem Bílá čtvrť.

Použití odpovídajících materiálů, bílé barvy a silného symetrického konceptu umocňuje solidnost objektu a jasně dává najevo jeho příslušnost k lázeňskému městu. Moderní komplex slouží k rehabilitaci, sportovnímu i rekreačnímu plavání, k výuce školní mládeže a k celkovému pohybovému vyžití dětí i dospělých.

Čas strávený v plaveckém areálu zpříjemňuje i velké množství vodních atrakcí. Hlavní plavecký bazén o délce 25 metrů je doplněn dětským bazénkem, zážitkovým bazénem, vířivkou pro osm osob a parní komorou. Mezi atrakce patří chrliče, masážní trysky a lavice, proudové atrakce, vzduchová masážní lehátka či houpací záliv. Vstupní hala nabízí suchý i mokrý bufet s posezením a propojením na letní terasy. Nezbytné hygienické zázemí vytvoří šatny, sprchy a toalety.

 

Pod záštitou hejtmana

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v úterý 24. května v Domě kultury v Kroměříži. Záštitu převzal hejtman Zlínského kraje MVDr. Stanislav Mišák.

Soutěž Stavba roku Zlínského kraje vyhlásili už po deváté tyto organizace:

  • Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR,
  • Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě,
  • Česká komora architektů.