Rekonstrukce koupaliště v Hutisku-Solanci dokončena

Publikováno 2.8.2009

V obci Hutisko – Solanec  bylo v červnu slavnostně otevřeno nově zrekonstruované koupaliště. Projekt rekonstrukce dodal Centroprojekt.

V oblíbené turistické oblasti Moravských Beskyd mohou návštěvníci využívat také koupaliště, které odpovídá současným hygienickým normám. Původní betonové koupaliště bylo postaveno před bezmála třiceti lety. Jeho stav tedy nebyl ideální.

Na co se mohou plavci těšit?

Komplex skládající se z plaveckého bazénu a z dětského brouzdaliště podstoupil celkovou modernizaci. Na základě projektové dokumentace zpracované projektanty divize 5 byl původní plavecký bazén o rozměrech 50 x 22m v nejhlubší části zkrácen na rozměr 45 x 22m.

01_bazen-hutisko-solanec_centroprojekt V místě zkrácení bazénu vznikl prostor pro novou akumulační jímku. Kolem bazénu i brouzdaliště byly vybudovány nové žlábky.

V blízkosti bazénu vyrostl technologický objekt, kde jsou umístěny pískové filtry a dávkovací zařízení bazénové chemie, zajišťující nezávadnost a čistotu bazénové vody. Na vyložení obou bazénů byla využitá bazénová fólie DLW, která spolu s blankytně modrou vodou láká spoustu návštěvníků.

Rozsáhlá rekonstrukce za téměř 15 milionů Kč, byla financována z evropských strukturálních fondů v rámci Regionálního programu Střední Moravy a generálním dodavatelem celé stavby byla stavební společnost RENO spol. s r.o.