Pracovní cesta do Jižní Ameriky

Pracovně do Jižní Ameriky

Publikováno 18.5.2008

U příležitosti summitu vrcholových představitelů zemí EU, Latinské Ameriky a Karibiku v peruánské Limě, které se za ČR zúčastnil předseda vlády Mirek Topolánek, byla úřadem vlády zorganizována mise do Kolumbie a Peru s pracovním mezipřistáním na Kapverdských ostrovech a v Mali.

Mise se zúčastnil také úzký okruh vybraných podnikatelů, které k uvedeným zemím pojí podnikatelské zájmy. K těm bezesporu patří i naše společnost, kterou reprezentoval generální
ředitel Vladimír Kudela.

Program cesty byl hektický a každý den byl vyplněn řadou jednání od brzkého rána až do pozdního večera. Čas k neformální výměně názorů mezi účastníky delegace a k troše odpočinku byl při dlouhých přeletech. Vládní speciál absolvoval v pěti dnech téměř 30 tisíc km.

Z obchodního hlediska jsou pro naši projekční kancelář nejzajímavější Peru a Kolumbie. V obou zemích proběhlo několik konkrétních jednání, na které by se mělo dále navázat. Zájem byl především o naše zkušenosti v oblasti zásobování vodou a čištění odpadních vod.

Na pláž nebylo ani pomyšlení

K obchodním jednáním byly využita i mezipřistání. Kapverdské ostrovy mají před sebou rozvoj infrastruktury tak jako například Kanárské ostrovy před 20 lety. Mali patří mezi 10 nejchudších zemí na světě – potřeb je hodně, problémem je nedostatek financí.

Účast generálního ředitele přispěla k posílení povědomí o Centroprojektu v Peru a Kolumbii, a to díky řadě oficiálních jednání na ministerstvech a podobně významných institucích, stejně jako přímým kontaktem s předními podnikateli. Obě země mají pro nás zajímavou perspektivu a zůstávají v hledáčku našeho zájmu.