Někteří kolegové z Centroprojektu se v rámci akce Jedu na dřeň zapíší do registru dárců kostní dřeně

Ohlédnutí za akcí Jedu na dřeň

Publikováno 27.9.2015

Jako pomyslná tečka za aktivitou Jedu na dřeň vzniklo shrnující video. „Je vidět, že se celá akce nesla v pozitivním duchu. Vyšlo počasí při skvělé akci a radost z možné pomoci je na lidech vidět. Snad to bylo vidět i na nás, přestože se někteří odběru báli. Ale strach vážně není potřeba, odběr nebolel,“ vzpomíná Vít Mach, marketingový manažer Centroprojektu.

Jedu na dřeň!Děkujeme všem 571 hrdinům, kteří se zapsali do registru dárců kostní dřeně a jeli s námi na Barum Czech Rally Zlín až na dřeň! Díky vám jsme vytvořili rekord v počtu registrovaných dárců z jedné akce. Každý stý v registru teď pochází z barumky. A byla to jízda, podívejte se!

Posted by Jedu na dřeň on 12. září 2015

Poděkování dárcům z Fakultní nemocnice Olomouc

Zásilka všech 571 nových vzorků do registru dárců kostní dřeně udělala samozřejmě radost. Lze říct, že každý 100. člen registru pochází právě z akce Jedu na dřeň, která probíhala v rámci Barum Czech Rally 2015 ve Zlíně a okolí.

Celkem 571 ampulí. Tolik vzorků v Olomouci naráz ještě nikdy n…Dnes dopoledne jsme ve Fakultní nemocnici v Olomouci předali drahocený náklad. Ještě jednou všem zúčastněným a podporovatelům díky. Jedu na dřeň

Posted by Jedu na dřeň on 31. srpen 2015

Jedu na dřeň – způsob, jak může každý zachránit život

Cílem bylo zvýšit povědomí a počet zapsaných lidí do registru dárců kostní dřeně. Pravděpodobnost, že vhodným dárcem bude konkrétní člověk, je asi 1:100.

Tuto akci podpořilo také mnoho známých osobností nejen z oblasti závodů. „Rallysport mě naučil pokoře, ale taky bojovnosti. S každou chorobou je potřeba bojovat. www.euroasie.info Pojďme všichni společně pomoct těm, kteří bojují tu největší bitvu. Bitvu o život,“ říká např. Roman Kresta, známý automobilový jezdec.

Mezi dalšími osobnostmi je například MUDr. Lubomír Nečas, náměstek hejtmana Zlínského kraje, Ing. Monika Palatková, generální ředitelka CzechTourism, MUDr. Miroslav Adámek, primátor města Zlín či Jan Regner, výkonný ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Více se o celé akci můžete dozvědět na webu www.jedunadren.cz.