Cyklotým Centroprojektu na startu závodu Rusavská padesátka

Náš bike team na startu Rusavské padesátky

Publikováno 12.8.2008

Jednou ze vstupních bran do krásných Hostýnských vrchů je obec Rusava nacházející se asi 30 km severně od Zlína. Každoročně – a letos popáté – pořádá místní cyklotým Rusavskou padesátku. Letos i s naší účastí.

Tento závod horských kol je otevřeným podnikem pro všechny, kdo mají zájem projet 50ti kilometrovou trať v nádherné přírodě a podle svých fyzických možností. Vstřícnému přístupu pořadatelů k začínajícím bikerům odpovídá i motto závodu: Nezáleží, na jakém kole nebo v jakém dresu přijedete. Jde o to, jestli s námi pojedete…“.

Se stoupající popularitou těchto outdoorových rekreačních sportů se mírně nabudila „hecovačka“ u kolegů na vodohospodářské divizi na účast v tomto závodě. Nakonec se přihlásili čtyři kolegové: Jakub Machů, David Valkovič, Jiří Bečica a Jaroslav Válek.

Závod proběhl v sobotu 16. srpna a jak si možná někteří vzpomenete, tomuto víkendu předcházela noční bouře s velkými přívaly vody a prudkým ochlazením. Možná právě proto celá jedna pětina přihlášených na start ani nenastoupila. V zákulisí se šeptalo, že účast v závodě je „o zdraví“ a zničení kola.

Hurá na start a vyrazit

Tyto skutečnosti však neodradily naše kolegy, kteří se hrdinně jako čtyři mušketýři postavili na start. Samotná trať chvílemi připomínala jízdu potokem, která se střídá s bahenní lázní. Naši kolegové se velmi úspěšně poprali se všemi nástrahami tratě, perfektně zvládli i pozměněnou závěrečnou část závodu vedenou po trati populárního „Drásala“.

K velmi dobrému umístění ve svých kategoriích někteří přidali i úspěch v tombole startovních čísel.

Okřídlené rčení hovoří o jedinečném pohledu na svět ze sedla koně, ale naši bikeři mohou potvrdit, že i pocit ze sedla kola v cíli Rusavské padesátky je nenahraditelný.