Jedeme za studenty – děláme vlny na kariérním veletrhu FAST VUT v Brně

Publikováno 21.2.2019

Zase do Brna! Tentokrát jsme se Fakultu stavební Vysokého učení v Brně vydali osobně – představit Centroprojekt zájemcům o stáže, stipendia a letní brigády. A způsobili jsme největší rozruch, to je jasná věc!

 

Fakulta stavební připravila kariérní den, který byl zaměřen na nabídku pracovních stipendií v projekčních a stavebních firmách. Tuto výzvu přijalo 12 firem – známých celorepublikově i regionálně. Centroprojekt mezi nimi nemohl chybět – a samozřejmě jsme si připravili něco speciálního!

Napiš tip a vyhraj!

V našem výstavním stánku jsme si celé úterý 19. února nechtěli odsedět, ale naopak se studenty živě diskutovat. Proto jsme si připravili jednoduchou soutěž. A přestože naším cílem bylo zaujmout především studenty ze Zlínského kraje, ani studenty ze vzdálenějších míst jsme nechtěli „ležet ladem“. Hledáme také projektanta dopravních staveb a tak jsme otázku vybrali jednoduše – navazovala na projekt dokončeného projektu Mostní ve Zlíně:

 

„Kolik metrů řešil projekt rekonstrukce ulice Mostní ve Zlíně?“

 

Z desítek odpovědí napsalo správnou odpověď hned pět studentů zcela přesně! A to z dalších desítek odpovědí ještě dvě byly o pouhý 1 metr vedle! Nakolik to byly tipy, štěstí či důkladnost při hledání odpovědí v našem firemním časopise je otázkou, jejíž odpověď se asi nikdy nedovíme. Studentce Kláře gratulujeme, ať zdraví slouží!

 

Během dne za vystavovateli zavítali také členové vedení Fakulty stavební VUT v Brně, konkrétně děkan prof. Ing. Miroslav Bajer, CSc. a proděkan pro rozvoj fakulty a marketing doc. Ing. Ladislav KLUSÁČEK, CSc.

Na krátké povídání se za námi zastavili také děkan FAST VUT prof. Ing. Miroslav Bajer, CSc. spolu s proděkanem doc. Ing. Ladislav Klusáčkem, CSc.

 

Fandíme studentům – a nejen letos

V letošním akademickém roce jsme zahájili hlubší spolupráci s Fakultou stavební VUT v Brně podporou hudebního festivalu FASTfest. Po tomto neformálním zahájení zimního semestru jsme domluvili výuku našich kolegů-projektantů ve výuce odborných předmětů nebo si mohou studenti zkrátit čekání na „cvika“ a zkoušky čtením našeho firemního časopisu Kóta.

Fotogalerie