Každý finalista krátce představil svou firmu, za Centroprojekt se této role ujal Ing. Martin Drotár, místopředseda představenstva

Co se povedlo aneb ohlédnutí za rokem 2018

Publikováno 19.12.2018

„Blíží se konec roku a tak se nabízí zhodnotit uplynulých 12 měsíců našeho fungování,“ říká ředitel Centroprojektu Martin Drotár.

„Rok 2018 by šlo zhodnotit dvěma slovy – hodně práce. Aktuální situace na trhu – spolu s naším úsilím – se odrazily v meziročním růstu hodnoty zakázek, které nám prošly rukama. Letošní nárůst objemu je oproti 3-4 letům nazpátek opravdu značný.

To mě, jako ředitele společnosti, samozřejmě těší.

Teoreticky není nutné tolik řešit obchod, procentuální úspěšnost nabídek ve výběrových řízeních je vysoká. Ale není tomu tak úplně. Vyhraných zakázek je relativně dost, ale v oblasti projektování je důležité mít několik zakázek ziskových a další s „kladnou nulou“.

Proto ani v obchodě nepolevujeme, právě naopak.“

Co se nám v roce 2018 povedlo

„Úspěšně jsme ukončili desítky projektů ve všech oblastech, ať už jsou to průmyslové a energetické stavby, občanské, vodohospodářské, bazénářské nebo dopravní. Navíc, kromě projektových prací, jsme realizovali řadu dodavatelských zakázek, především technologií pro bazény a aquaparky.

Vedle staveb, které vám představujeme v Kótě, zmíním jednu mimořádnou realizaci – projekt a dodávku technologie pro koupaliště Riviéra. Svědčí o tom i zařazení této stavby mezi finalisty soutěže Stavba roku České republiky.

Děkuji všem našim zaměstnancům a obchodním partnerům za spolupráci a přeji příjemné prožití vánočních svátků!“

Martin Drotár, ředitel společnosti