Zhodnocení projektu „Rekonstrukce ČOV Duslo“

Publikováno 9.10.2013

Jedním z „taháků“ 8. bienální konference Rekonštrukcie sieti a čistiarní odpadových vod v Podbanském byla přednáška Zhodnotenie prevádzky rekonštuovanej ČOV v Duslo a.s.

02_invent-michadla-aeratory-duslo-sala_centroprojektPříspěvek přednesl Dr. Ing. Peter Németh, kterého s předmětem přednášky spojuje funkce vedoucího cechu ČOV a spalovny v jedné z nejvýznamnějších společnostní chemického průmyslu na Slovensku. Jak by také ne, když ji vlastní předseda politické strany, která se umístila na pomyslném druhém místě v našich předčasných volbách do poslanecké sněmovny.

Příspěvek Dr. Ing. Németha navazoval na spoustu předchozích příspěvků přednesených na různých konferencích a seminářích na Slovensku ať už od Dr. Ing. Németha, Ing. Mikuláše Budaye, CsC, nebo příspěvků pracovníků firmy Centroprojekt. V předchozích příspěvcích byl presentován celý progres této rekonstrukce, od jejich počátků v laboratoři Výzkumného ústavu chemických technologií v Bratislavě, přes vznik projektu ve Sweco Hydroprojekt a.s. Praha, zkušenosti z rekonstrukce ČOV až po průběh zkušebního provozu.

03_invent-michadla-aeratory-duslo-sala_centroprojekt

 

Poslední příspěvek již „jen“ shrnul celou rekonstrukci. Pro Dr. Ing. Németha nebylo problém přednášku napsat, protože navazovala na právě úspěšně dokončený Garanční test provozu celé ČOV, který vyhodnocoval kromě účinnosti čištění i garantovanou spotřebu el. energie na toto čištění. Ačkoliv byly limity nastaveny velmi tvrdě, jsme rádi, že celá ČOV úspěšně složila maturitu, jejíž součástí bylo i 23 ks míchadel/aerátorů firmy INVENT, kterou na českém a slovenském trhu naše firma prostřednictvím Divize Vodohospodářských staveb zastupuje.

Na konferenci, které se pochopitelně naši pracovníci skupiny INVENT účastnili, jsme se tedy velmi příjemně cítili. Kromě pochvaly za spolupráci při realizaci tohoto projektu to bylo způsobeno také spoustou setkání se stávajícími i novými obchodními klienty, dohodami o spolupráci při dalších projektech jak na Slovensku, tak v Čechách, místním Welnessem Permon’s Paradise a v neposlední řadě i nádherným prostředím Vysokých Tater.