Někteří kolegové z Centroprojektu se v rámci akce Jedu na dřeň zapíší do registru dárců kostní dřeně

Zapište se s námi do registru dárců kostní dřeně!

Publikováno 25.8.2015

V rámci Barum Rally můžete některé kolegy potkat nejen mezi fanoušky u trati, ale také mezi u zápisu do registru dárců kostní dřeně. Říkáte si, co mají tyto dvě akce společného? Právě v rámci těchto známých známých automobilových závodů se lidé mohou rychle a jednoduše zapsat mezi potenciální dárce. A my v Centroprojektu jsme se přidali.

Jaké jsou důvody pro naši účast?

„Základním motivem je samozřejmě možnost pomoci druhému člověku při ohrožení života a kdy je darování kostní dřeně jediným řešením. Bohužel mají někteří z nás také smutnou zkušenost ze svého okolí s chybějícím vhodným dárcem,“ přibližuje důvody zápisu Vít Mach, marketingový manažer.

Samotný zápis je jednoduchý – stačí vyplnit dotazník a nechat si odebrat cca 2 mililitry krve. Pro velkou většinu lidí znamená účast v registru investici pěti minut svého času.

„V České republice je pravděpodobnost asi 1 procento, že se konkrétní člověk stane dárcem. Na druhou stranu vím o člověku, který je už dvojnásobným dárcem kostní dřeně,“ říká Mach s tím, že pět minut vlastního času stráveným zápisem do registru není velká investice a výsledkem může znamenat život pro někoho druhého.

Někteří kolegové z Centroprojektu se v rámci akce Jedu na dřeň zapíší do registru dárců kostní dřeně

Akce Jedu na dřeň se účastní i známé osobnosti

Mezi těmi, kdo zápis do registru dárců kostní dřeně také podporují nebo se přímo zapíší, jsou osobnosti jako:

  • Roman Kresta, známý jezdec závodů v rally,
  • MUDr. Lubomír Nečas, náměstek hejtmana Zlínského kraje,
  • Ing. Monika Palatková, generální ředitelka CzechTourism,
  • MUDr. Miroslav Adámek, primátor města Zlín,
  • Jan Regner, výkonný ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Další osobnosti, které jedou na dřeň, si můžete prohlédnout na webu www.jedunadren.cz ZDE, videomedailonky jednotlivých podporovatelů jsou ke zhlédnutí TADY.

O akci Jedu na dřeň

Díky 2 mililitrům krve a pěti minutám času může člověk zachránit život dospělého nebo dítěte. Přitom ale každý 4. pacient správného dárce nenajde.

Akci pořádá společně Barum Czech Rally Zlín a Reklamní inženýři. Nejvíce informací o akci, termínech darování v rámci ‚barumky‘, podporovatelů a mnoho dalšího najdete přímo na webových stránkách této akce – www.jedunadren.cz.