Rekonstrukce baťovské sila z roku 1938 na Centrum strategických služeb společnosti NWT a.s.

Projekt baťovského sila mezi 30 nejlepšími stavbami ČR

Publikováno 17.8.2015

Odborná porota vybrala 30 nejlepších staveb. „Samozřejmě máme velkou radost, že projekt proměny baťovského sila postoupil do užšího finále,“ říká marketingový manažer Vít Mach. Z původního počtu 68 staveb byly vybrány ty nejzajímavější, od mostních objektů až po stavby občanské vybavenosti.

Historické fotky baťovského sila dokončeného v roce 1938Náročná proměna původního účelu zemědělského sila na polyfunkční objekt byla zahájena v lednu roku 2014. Stěhování kanceláří do nových prostor proběhlo v první polovině roku 2015.

Monolitické sýpky z roku 1938 na obilí nahradily moderní, vzdušné a prosklené kanceláře, datové centrum a další nezbytné prostory investora, společnosti NWT a.s.

Společnost CENTROPROJEKT GROUP byla projektantem této rekonstrukce.

Fotky všech 30 staveb

Fotogalerii 30 nejlepších staveb si můžete prohlédnout v galerii na webu ČT24 v článku Podívejte se na nejlepší české stavby.

Rekonstrukce baťovské sila z roku 1938 na Centrum strategických služeb společnosti NWT a.s.

O soutěži Stavba roku ČR

Myšlenkou v pozadí celé soutěže byla potřeba zavést systém hodnocení a následné prezentace celkové kvality stavby, systém jakosti pro dokončené ucelené stavební dílo.

Soutěže Stavba roku ČR se mohou zúčastnit stavby dokončené v období mezi 1. červnem předchozího a 31. květnem aktuálního roku. Přihlášené objekty se nerozdělují do kategorií.

V každém ročníku odborná porota zveřejní 15 nominací na titul Stavba roku a následně pět titulů udělí. Dalším možným oceněním je zisk zvláštních cen jednotlivých vypisovatelů a partnerů soutěže. Ty se mnohdy zaměřují na konkrétní vlastnosti objektu blízké konkrétnímu partnerovi. Takovými cenami jsou například ocenění stavbě financované ze státního rozpočtu od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, cena za nejlepší podnikatelský záměr od Svazu podnikatelů ve stavebnictví apod.