Projekt biomedicínského vědeckého centra BIOCEV u Prahy

Tři projekty v soutěži Stavba roku Zlínského kraje

Publikováno 6.4.2016

Letošního klání o nejlepší stavbu Zlínského kraje se účastní tři stavby, pro které projekční kancelář Centroprojekt připravila projektovou dokumentaci.

O pozornost odborné poroty bude soupeřit vědecké centrum BIOCEV u Prahy, přístavba lineárního urychlovače pro Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně a aquapark Aquacolors v Poreči.

Projekt vědeckého centra u Prahy

Letecký pohled na areál BIOCEV. Zdroj: www.biocev.eu

Letecký pohled na areál BIOCEV. Zdroj: www.biocev.eu

Pro Akademii věd ČR a Univerzitu Karlovu jsme připravili projekt Biotechnologického a biomedicínského centra BIOCEV ve Vestci u Prahy.

Právě zde bude na 450 vědeckých pracovníků pracovat ve výzkumných programech v oborech funkční genetiky, buněčné biologie a virologie, strukturní biologie a proteinového inženýrství, biomateriálů a tkáňového inženýrství a v neposlední řadě i na vývoji léčebných a diagnostických postupů.

Vizualizace celého objektu na ploše 25,5 tisíce m2 si můžete prohlédnout v referencích. Stavbu přihlašují stavební firmy POZIMOS  a ZLÍNSTAV.

Přístavba lineárního urychlovače

V areálu zlínské nemocnice byla v roce 2015 dokončeny přístavby pro lineární urychlovač. Jedná se o dvoupodlažní přístavbu a dvě přízemní přístavby. Tato stavba byla předpokladem pro umístění druhého lineárního urychlovače v hodnotě 145 milionů Kč.

„Nové zdravotnické přístroje, z nichž PET/CT je jediným ve Zlínském kraji, přispějí k doplnění standardu vybavenosti Komplexního onkologického centra. Vybavení nejmodernějšími přístroji zvýší společně se stávajícími kvalitu léčebných postupů a celkové péče o onkologické, neurologické, neurochirurgické a kardiologické pacienty. Pacientům začnou sloužit v 1. čtvrtletí 2016,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

Samotná stavba navazuje na dříve realizovaný pavilon onkologického centra KNTB. O této stavbě si můžete více přečíst zde.

Stavbu přihlašuje stavební firma MANAG.

Třetí želízko je z Chorvatska

Projekt aquaparku v chorvatské PorečiStavbou, kterou přihlašuje přímo Centroprojekt, je aquapark Aquacolors v chorvatské Poreči.

Vzhledem k lokalitě očekáváme zařazení do kategorie staveb mimo Zlínský kraj, kde je podmínkou účast místní firmy (tedy naší projekční kanceláře).

Více o aquaparku přímo na webu Divize aquaparky, bazény a bazénové technologie v aktualitě Aquacolors soutěží o nejlepší stavbu Zlínského kraje.

Všechny soutěžní stavby na jednom místě

Pro více informací o samotné soutěži Stavba roku Zlínského kraje navštivte web www.stavbaroku.zlin.cz. V tuto chvíli porota hodnotí všechny přihlášené stavby.

„Očekáváme, že v blízké době pořadatelé soutěže také zveřejní všechny přihlášené stavby. Letos by se mělo zúčastnit přes 40 staveb,“ říká marketingový manažer Centroprojektu Vít Mach.

Vyhlášení výsledků proběhne na slavnostním galavečeru 26. května v Otrokovicích. O výsledcích vás budeme obratem informovat, nejrychleji na našem facebooku – fb.com/centroprojekt.