Stavba roku Zlínského kraje: hlavní cena pro koupaliště Bojkovice

Publikováno 21.6.2022

Společně s investory soukromými i veřejnými úspěšně rozvíjíme města a obce. Proto byly do letošního ročníku soutěže Stavba roku Zlínského kraje přihlášeny tři rozvojové projekty – okružní křižovatku ve Zlíně na Vodní, rekonstrukci 25m bazénu ve zlínských lázních a rekonstrukci koupaliště v Bojkovicích. A právě třetí stavba si vysloužila respekt odborné poroty a získala Hlavní cenu.

 

V soutěži o nejlepší stavby Zlínského kraje bodujeme pravidelně. Snad tedy můžeme směle prohlásit, že jsme trvalým a úspěšným partnerem pro rozvoj měst a obcí. Za to patří velký dík všem, kteří jsou pod úspěšnými realizacemi podepsáni – spolupracovníkům, realizačním firmám, ale především investorům, kteří se rozhodnou investovat. Děkujeme za spolupráci!

 

 

Hlavní cena pro koupaliště Bojkovice

V kategorii Realizace rozvojových projektů měst a obcí získala Hlavní cenu rekonstrukce městského koupaliště v Bojkovicích za 45 milionů korun.

 

 

Zásadní zvýšení atraktivity městského koupaliště vděčí bojkovický vodní areál kombinaci široké škály aktivit a zábavních prvků:

  • nerezový plavecký a zábavní bazén o rozměrech 30×18 metrů,
  • v bazénu jsou zábavné i relaxační prvky: skluzavka, chrliče, vodní dělo, vzduchové masážní trysky, šplhací síť, houpací záliv a zatopený ostrov,
  • nerezový dětský bazén se dvěma skluzavkami v provedení zvířátek a dva vodní chrliče,
  • bufet a slunící terasa na střeše vstupního objektu s nápojovým barem,
  • wellness se saunou, whirlpool a odpočinkovou zónou.

Plaveckou sezónu prodlužují a energetickou náročnost celého systému snižují tepelná čerpadla, která ohřívají vodu na cca 27-28° C.

 

 

Další soutěžící stavby: „kruháč“ ve Zlíně pro rozvoj brownfieldu

Vedle oceněného koupaliště v Bojkovicích reprezentovaly naši projekční a dodavatelskou práci další dvě stavby –⁠ kruhová křižovatka ulice Bartošova a ulice Vodní ve Zlíně a také rekonstrukce 25m bazénu v areálu Lázní Zlín.

Kruhová křižovatka ve Zlíně u autobusového nádraží byla nezbytnou investicí pro plánovaný rozvoj krajského města. Tato stavba umožňuje plynulejší napojení autobusového a vlakového nádraží. Stavba umožňuje další rozvoj brownfieldu areálu Svitu, když kapacitně počítá s navýšením objemu dopravy po realizaci nového dopravního terminálu ve Zlíně včetně realizace nového obchodního centra Fabrika.

 

 

Její umístění přitom nebylo jednoduché – projekt i realizace musely počítat s vysokou intenzitou autobusové dopravy, hojně používanou pěší trasou z centra města k obchodnímu centru Čepkov, blízkými světelnými křižovatkami s vysokou hustotou provozu a maximálně využitím prostorovým řešením. Projekt využil možný prostor maximálním možným způsobem tak, aby se pro zvýšení plynulosti automobilové dopravy mohly realizovat i dva bypassy.

 

Plavecký bazén jako architektonická perla

Druhým „želízkem v ohni“ byla rekonstrukce 25m bazénu v areálu Lázní Zlín. Speficikem tohoto objektu je historická hodnota – autorem je totiž uznávaný architekt Vladimír Karfík v roce 1950. Ten aplikoval tzv. „baťovský“ modul 3,15×3,15 m, určený pro rychlou a sériovou výstavbu průmyslových budov, aplikoval také na tento objekt se zcela jinou funkcí.

V rámci rekonstrukce v roce 2021 se „pětadvacítka“ dočkala nových technických řešení – nerezovou vanu, bazénové technologie, vzduchotechniky, podhledu, dlažby a obkladů.

Architekt Karfík v interiéru navrhl také vlnu nad hledištěm – a ta se po letech dočkala zásadní renovace a stala se opět dominantou celého interiéru.

 

 

O STAVBĚ ROKU ZLÍNSKÉHO KRAJE

Hlavním cílem soutěže je prezentace a zviditelnění kvalitních projektů v oblasti stavitelství ve Zlínském kraji a přiblížení nových staveb a jejich autorů širší laické i odborné veřejnosti. Současně si soutěž klade za cíl zviditelňovat projekční a dodavatelské subjekty, mající sídlo ve Zlínském kraji, které realizují zajímavé stavby i mimo území kraje.

Soutěž vyhlašuje Krajská stavební společnost při Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, pod záštitou hejtmana Zlínského kraje, vyhlásili již XX. ročník soutěže Stavba roku 2021 Zlínského kraje.