Reportáž: bazénáři na výstavě v Barceloně

Publikováno 11.11.2015

V termínu 15. – 20. října 2015 jsme byli pozváni našim obchodním partnerem – firmou Vágner Pool – na výstavu PISCINA FIRA BARCELONA. Kromě výstavy jsme také navštívili firmu RENOLIT, která vyrábí bazénovou fólii, a dále firmu Bomba Saci, která vyrábí čerpadla.

02_Bazenari_v_Barcelone_2015_-_CENTROPROJEKT

Zástupci CENTROPROJEKT GROUP (zleva): Jiří Stuchlík, Marek Jurák, Filip Orsava, ředitel divize Petr Ševela

Ve čtvrtek 15. října jsme odletěli z Prahy ve složení Petr Ševela, Filip Orsava, Marek Jurák a Jiří Stuchlík. Hned po příletu jsme se přesunuli na výstavu FIRA BARCELONA, kde jsme se setkali s partnery a dodavateli firmy Vágner Pool.

Dále jsme si procházeli prodejce a výrobce bazénové technologie z různých zemí. Na večer jsme se přesunuli do hotelu, který se nacházel v místní části Castelldefels, což je oblíbené přímořské letovisko.

Od krabů a škeblí k čerpadlům

Na večeři jsme přijali pozvání od firmy IML (výrobce laminátových filtrů) do restaurace specializované na mořské plody. Ochutnali jsme místní speciality, např. kraby, škeble, chobotnice a krevety.

07_Bazenari_v_Barcelone_2015_-_CENTROPROJEKT

Skleněný bazén na výstavě Fira Barcelona

„V pátek hned ráno jsme opět vyrazili na výstavu, kde jsme strávili celý den až do večerních hodin. Navštívili jsme spoustu firem, které se specializují na laminátové bazény, whirlpooly, sauny, filtrační a čerpadlové techniky,“ odhalil druhý den v Barceloně Jiří Stuchlík, jeden z účastníků cesty.

Velkým přínosem bylo setkání se zástupci firmy Bomba Saci a SPECK pumpen – výrobci čerpadel, se kterými přicházíme denně do styku. Se zástupci firem jsme mohli osobně probrat různá technická řešení a také novinky týkající se frekvenčních měničů a softstartérů.

Víkend? Sagrada Familia a FC Barcelona!

04_Bazenari_v_Barcelone_2015_-_CENTROPROJEKT

Výstava lodí v barcelonském přístavu

Po dvou náročných dnech na výstavě jsme slunečnou sobotu využili na prohlídku centra Barcelony, kde jsme navštívili největší tržnici s čerstvými výrobky. Dále jsme prošli kolem obrovského přístavu, kde zároveň probíhala výstava lodí.

Poté jsme se přesunuli k chrámu Sagrada Familia (Svatá Rodina). Stavební práce zde probíhají již od roku 1882 a ukončeny mají být v roce 2050. Vrcholem celého dne byl fotbalový zápas na Camp Nou, kde jsme byli svědky toho, jak FC Barcelona rozmetala svého soupeře výsledkem 5:2. V neděli jsme navštívili sousední krásné městečko Sitges a poté vyjeli na Montserat, což je výrazný vápencový horský masiv.

10_Bazenari_v_Barcelone_2015_-_CENTROPROJEKT

Nešlo vynechat nášvětěvu Nou Campu, stadionu FC Barcelona

Po víkendu zpátky k bazénům

Pondělí bylo opět pracovní a jako první jsme navštívili firmu RENOLIT, která krom jiných fólií vyrábí i bazénové fólie Alkorplan.

08_Bazenari_v_Barcelone_2015_-_CENTROPROJEKT

Podvodní svět v Barceloně

Po krátké prezentaci jsme si prošli celou výrobní halu, kde jsme viděli celý proces výroby. Od míchání surových materiálů, přes přesné namíchání požadované barvy, válcování a chlazení, až po výsledné balení fólie a přípravu na export. Navštívili jsme také laboratoř, kde probíhala spousta testů a zkoušek. Po obědě jsme se přesunuli do firmy Bomba Saci, která má nové sídlo u dráhy F1 u Barcelony.

Dostali jsme se do výrobní haly, kde jsme mohli vidět postup výroby čerpadel od malých kilových až po velká čerpadla o váze cca 200 kg. Seznámili jsme se s vlastní montáží, tlakovou zkouškou a výstupní kontrolou čerpadel, která poté odcházejí k nám jako odběrateli. V podvečer jsme ještě stihli navštívit firmu BS POOL – BSV, zabývající se především dávkovacím zařízením a slanou technologií pro bazény.

03_Bazenari_v_Barcelone_2015_-_CENTROPROJEKT

Tým Centroprojektu si barcelonskou cestu užil, jak je vidět na úsměvech zúčastněných.

Návštěva Barcelony byla pro všechny velkým přínosem z profesního i soukromého hlediska.