Rekonstrukce baťovské sila z roku 1938 na Centrum strategických služeb společnosti NWT a.s.

Přihlásili jsme rekonverzi sila do soutěže Stavba roku 2015 České republiky

Publikováno 2.6.2015

Rekonverzi baťovského sila z roku 1938, které od letošního roku slouží jako Centrum strategických služeb společnosti NWT, jsme se rozhodli přihlásit do soutěže o nejlepší stavbu České republiky.

„Shodli jsme s investorem i architektem, že si tato ojedinělá proměna a naprostá změna funkce zaslouží účast v soutěži Stavba roku ČR,“ říká marketingový manažer Vít Mach.Rekonstrukce baťovské sila z roku 1938 na Centrum strategických služeb společnosti NWT a.s.

Od června jsme napjatě očekávali, zda ‚naše‘ stavba postoupí do druhého kola. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 72 adeptů, což slibuje velkou konkurenci. Počet přihlášených je také o 30% více než v minulých letech.

Na konci června jsme dostali informaci, že rekonverze tohoto baťovského objektu postoupila do druhého kola a odborná komise soutěže ji navštíví v úterý 7. července.

Přehled všech přihlášených staveb budeme znát v září a vyhlášení výsledků proběhne v říjnu. „Jakmile budeme mít více informací, obratem ji zveřejníme na našich webových stránkách i našich sociálních sítích,“ doplňuje Mach.

Referenční fotografie proměny si můžete prohlédnout u konkrétní reference ZDE.

Proměna sila na moderní budovu NWT

Původní objekt postavilo v roce 1938 stavební oddělení firmy Baťa jako obilné silo. Tomu odpovídaly i železobetonové prvky v objektu, se kterými měl generální dodavatel (stavební firma Navláčil) mnoho práce. Přesto už po válce byl objekt částečně adaptován pro jiné účely.

Postupný ústup od původního účelu pokračoval až do 90. let, kdy už se nové využití hledalo obtížně. Nakonec celou budovu koupila společnost NWT, která chtěla objekt odvážně transformovat pro své potřeby a prezentační účely. Kompletní změna účelu stavby byla dokončena za pouhý jeden rok, od ledna do prosince 2014, kdy byla stavba zkoulaudována.