Projekt wellnes aquaparku Jeseník navrhla společnost CENTROPROJEKT

Regionální aquapark Jeseník

Publikováno 6.8.2012

V Centroprojektu nyní připravujeme projektovou dokumentaci pro stavební povolení na akci Regionální aquapark Jeseník.

Popis aquaparku a celé investice

Projekt řeší celkovou rekonstrukci městského koupaliště v Jeseníku a vybudování aquaparku s celoročním využitím.

Stávající provozní budova bude rekonstruována, vodní plocha venkovního koupaliště bude zmenšena a doplněna o nové atrakce, brouzdaliště pro děti bude nahrazeno novým bazénem a v blízkosti těchto prvků budou doplněny stínící pergoly. V severní části venkovního koupaliště jsou navrženy hrací plochy pro beachvolejbal a nohejbal.

V severní části stávajícího fotbalového hřiště bude vybudován nový objekt krytého aquaparku, jehož součástí bude:

  • 25 m bazén,
  • rekreační bazén se dvěma whirlpooly se slanou vodou,
  • dětský bazén,
  • saunový svět (whirlpool, cryo vědro, parní lázeň, finská sauna, solární louka, Kneippův bazén, aroma sauna, ruská baňa),
  • fitness,
  • občerstvení,
  • nezbytné sociální zázemí pro návštěvníky i zaměstnance.

Ve vnitřní části aquaparku bude také realizován tobogán pro duše X–tube a v dětském bazénu bude jedna skluzavka bez přívodu vody. Tyto tobogány a skluzavky by měly tvořit nejatraktivnější část areálu, která by měla zajistit klientelu a tím i přísun peněz pro příznivou ekonomiku celého areálu.

Tyto tobogány jsou velmi atraktivní a v regionu se ještě nenacházejí. Samostatnou část tvoří výplavový nerezový bazén o ploše cca 64m2. Vnitřní bazény jsou navrženy v keramickém obkladu. Součástí projektu je také vybudování proskleného spojovacího koridoru, úprava prostor před areálem a vybudování nového záchytného parkoviště pro návštěvníky areálu.

Rekonstrukce stávající budovy městského koupaliště

Stávající dvoupodlažní provozní budova koupaliště bude zachována, dojde však k úpravám na úrovni 1. NP takto:

  • nově je navrženo hygienické zázemí pro venkovní bazény (šatnový blok),
  • sociální zázemí pro zaměstnance namísto zázemí obchodních jednotek.

Ve 2. NP této budovy je navrženo rozšíření terasy pro restauraci. Nově jsou navrženy také vstupní prostory, které budou sloužit jako centrální pokladna pro venkovní koupaliště i pro nově budovaný krytý aquapark.

Rekonstrukce stávajícího venkovního koupaliště

Stávající venkovní koupaliště s vodní plochou cca 2000m2 bude zrekonstruováno, nově bude vodní plocha přibližně poloviční. Nový návrh zahrnuje víceúčelový venkovní bazén s DLW folií a atrakcemi.

Část stávajícího bazénu bude zrušena, zasypána a nahrazena oddychovými a rozptylovými prostory pro návštěvníky. Část po zrušené bazénové vaně bude využita pro akumulační jímku.

Bazény mají část plaveckou s 25 m drahami, část pro skokanský bazén se 1 m skokanským prknem a část zábavnou se šplhací stěnou a šplhací sítí. Součástí víceúčelového bazénu je i dojezdová část pro cca 9 m dlouhou skluzavku a cca 35 m dlouhý otevřený plastový tobogán.

Součástí návrhu je i zrušení stávajícího brouzdaliště pro děti a navržení nových bazénů pro děti s hřibem a stříkajícími zvířátky. Okolí dětských bazénů je doplněno stínící pergolou pro rodiče. V severní části areálu venkovního koupaliště v sousedství vodního toku Staříč jsou navrženy hrací plochy pro beachvolejbal a nohejbal.

Vnější materiály jsou navrženy v duchu přírodních materiálů jako je kámen (gabiony, kamenné obklady), prosklené hliníkové stěny, dřevo, sklo, kov (pozink event. nerez). Ploché střechy budou ve viditelných částech provedeny z měděného plechu.

Materiály jsou voleny v přírodním duchu proto, že se nacházíme ve městě Jeseníku a v bezprostředním sousedství se nachází vzrostlá zeleň a viditelné zalesněné kopce Jesenických hor.