Projekt logistického centra Tulipán Park v Praze realizovala společnost Centroprojekt ze Zlína

Projekty pro rakouské i nizozemské investory od Centroprojektu

Publikováno 20.3.2003

Březnové číslo Stavebních a investorských novin se věnuje také stavbám z projekční kanceláře Centroprojekt. Několik z nich si můžete prohlédnout v tomto článku.

Logistický areál pro nizozemského investora Grontmij

Projekt logistického centra Tulipán park připravil zlínský CentroprojektV posledních letech se nám daří více uplatňovat i v projektech zahraničních investorů. To dokládá mimo jiné i výstavba areálu v Praze-Hostivicích, kde právě probíhá realizace I. etapy logistického centra Tulipán park.

Zadavatelem této zakázky je nizozemská firma Grontmij. Centroprojekt v této zakázce působí v roli generálního projektanta a také provádí technický dozor investora. V areálu se bude nacházet celkem 8 budov – u všech se jedná o skladovací prostory přizpůsobené potřebám uživatelů.

Více si o této investici můžete přečíst v našich referencích.

Výrobní hala pro rakouskou firmu

Projekt výrobní ocelové haly pro Hirschamnn ve Vsetíně dodal CentroprojektPro rakouskou firmu Hirschmann zajišťoval Centroprojekt v roce 2002 komplexní projektovou dokumentaci, engineering a generální dodávku výrobního závodu v průmyslové zóně na okraji Vsetína o celkové ploše 4700m2.

Na tomto místě již stojí výrobní hala, kde se vyrábějí komponenty pro automobilový průmysl a dvoupodlažní administrativní budova.

Občanské stavby na domácím trhu

Přestože Centroprojekt projektuje zakázky zahraničních investorů, stále velmi efektivně spolupracuje s investory domácími. Významný podíl v činnosti Centroprojektu představují projekty pro státní orgány, města a obce. Úspěšnou spoluprací s Magistrátem hlavního města Prahy byl Centroprojekt dokonce oceněn Referenčním listem primátora.

V současnosti se Centroprojekt podílí na projektu bytového komplexu Veronské náměstí v Měcholupech s byty, podzemními parkovišti a dalším technickým, společenským a komerčním zázemím.

Další vypracovanou projektovou dokumentací bude pro Centroprojekt výstava bytových domů v Dolních Počernicích, Ústav sociální péče v Ďáblicích a v současnosti realizovaná přístavba domova důchodců v Chodově.

Projekt a výstavba obytného souboru v Praze - Horních Měcholupech