Projekt Malémimi ulehčil život rodičům předčasně narozených dětí

Projekt Malémimi ulehčil život rodičům předčasně narozených dětí

Publikováno 9.2.2017

Rodiče předčasně narozených dětí ve Zlíně využívají unikátní pokoje. Právě místní porodnice je první v ČR, která nabízí těmto rodičům možnost trávení času s jejich dětmi ve speciálních pokojích.

Projekt Malémimi ulehčil život rodičům předčasně narozených dětíNa novorozeneckém oddělení zlínské porodnice jsou ve 4. patře tři nově zrekonstruované moderní vybavené pokoje pro maminky s předčasně narozenými dětmi. Na pokoji je pro maminky zařízeno lůžko, inkubátor a rozkládací křeslo pro tatínka. Pro maminky, jejichž miminko musí být ještě v inkubátoru na JIP, je v 7. patře připraven pokoj hotelového typu se čtyřmi lůžky, kuchyňkou a sociálním zařízením.

Každý den v komfortním prostředí a bez dojíždění

Iniciátor tohoto projektu Malé Mimi Martin Gazda prozradil, že realizovat tento unikátní projekt trvalo pouhé tři měsíce. Na tento projekt proběhla veřejná sbírka a během jednoho roku se zajistilo celkem 8 milionů korun na rekonstrukci pokojů ve 4. patře, výstavbu pokoje v 7. patře a na rekonstrukci střechy porodnice. Z toho 90 tisíc korun věnoval Centroprojekt v rámci oslav svých devadesáti let fungování.

Projekt však ještě zdaleka není u konce. Dalším záměrem projektu Malé Mimi je vytvořit nadační fond, který se bude starat o neonatologii ve Zlínském kraji. Také má přispívat na provoz pokojů, rozvíjet komunikační fórum a poradnu na webu.

 

 

Projekt podpořili Zlínský kraj, Statutární město Zlín, benefiční turnaj Neo Cup, Nadační fond Kapka naděje, Nadace Synot, nadační fond Dům Ronalda McDonalda a řada dalších komerčních a nekomerčních subjektů a 150 soukromých osob.