Projekt bazénu a technologie v Turčianských Teplicích

Publikováno 28.11.2009

Jak využívají Slovenské léčebné lázně Turčianské Teplice minerální prameny pro bazény a wellness? Právě zde jsme dokončili projekt i dodávku rehabilitačního bazénu a whirlpoolu.

Projekční práce bazénové technologie probíhaly v období lednu a únoru tohoto roku. Projekt byl náročný v přizpůsobení již vyprojektovaným a postaveným prostorám pro bazénovou technologii.

Toto zázemí podle našich zkušeností nebylo optimální. Tomuto stavu jsme dokázali přizpůsobit tak, aby se bez zbytečných odkladů mohla v březnu zahájit dodávka bazénové technologie.

03_projekt-bazenu-lazne-turcianske-teplice_CENTROPROJEKT

Možnosti rehabilitace dané bazénem

Rehabilitační bazén je venkovní nerezový bazén o rozměrech 25m x 12,5 m s vodou vyhřívanou na 32 – 34 °C.

Návštěvníci si v bazénu užijí také vodní atrakce – vodní masážní trysky, vodní chrlič a dělo a vodopád. Příjemnou atmosféru večerního plavání dokresluje 18 podvodních světel.

06_projekt-bazenu-lazne-turcianske-teplice_CENTROPROJEKTTento bazén je možné využívat také v zimních měsících. Pro vyšší pohodlí návštěvníků tak mohou plavci z bazénu proplout do vnitřní části lázní. Díky tomuto řešení nehrozí nebezpečí prochladnutí.

Whirlpool je vnitřní akrylátový o rozměrech 2,3 x 2,3 m, nabízí 7 masážních míst a standardně vodní masážní trysky a vzduchovou perličku.

Dodávka bazénové technologie byla dokončena v červenci letošního roku.

Wellness a bazény s minerálními prameny

Turčianské Teplice leží v regionu Turiec v nadmořské výšce 518 m n. m. v Turčianské kotlině. Krásné a klidné prostředí dokresluje poloha mezi pohořími Žiar, Malou a Velkou Fatrou a Kremnickými vrchy.

04_projekt-bazenu-lazne-turcianske-teplice_CENTROPROJEKT

Jejich největším přírodním bohatstvím tohoto města jsou minerální prameny s vysokým obsahem vápníku, hořčíku a fluóru a termální vody o teplotě 38 – 47° C.

Právě v této atraktivní turistické oblasti se nachází známé Slovenské léčebné lázně Turčianské Teplice, které svým návštěvníkům nabízí velké množství léčebných procedur, ale také možnost uvolnění a relaxace prostřednictvím bazénů.

Pro všechny vyznavače odpočinku a relaxace těla i duše můžeme návštěvu lázní vřele doporučit. Přivítá Vás kolektiv vstřícného a ochotného personálu a budete moci využít nespočet služeb v lázních s dlouhou tradicí a bohatými zkušenostmi.

V roce 2009 se nabídka lázní rozšířila o Rehabilitační bazén a whirlpool, jejichž projekt i dodávku realizoval Centroprojekt.

Fotogalerie bazénu po dokončení