Zimní akce pro zaměstnance Centroprojektu, tentokrát lyžování na zlínském svahu

Pohár Centroprojektu na zlínském lyžařském svahu

Publikováno 25.2.2015

V pondělí 23. února proběhla na lyžařském svahu ve Zlíně akce pořádaná divizí Aquaparky, bazény a bazénové technologií s názvem Pohár Centroprojektu.

S úderem 18. hodiny se areál uzavřel běžným návštěvníkům a sjezdovka byla vyhrazena pro zaměstnance firmy a jejich rodinné příslušníky, kteří se sešli v hojném počtu. Volné lyžování v první
části doplnil závod v obřím slalomu, jehož se účastnily děti tří věkových kategorií a dospělí rozdělení v kategorii mužů a žen.

Trať závodu byla postavena na profesionální úrovni Petrem Ševelou starším a mladším, stejně jako i měření časů jednotlivých závodníků probíhalo s využitím profesionální techniky. K dosažení co nejlepších časů měli účastníci dva pokusy. I mezi měřenými jízdami byla druhá polovina svahu k dispozici těm, kteří si chtěli lyžování prostě jen tak užít.

A kdo nelyžoval, mohl posedět v zastřešeném baru v dolní části areálu a dát si něco menšího a masitého k zakousnutí, případně se zahřát horkým punčem.

Po dvou hodinkách lyžování s výhledem na noční Zlín proběhlo vyhodnocení výsledků a vyhlášení vítězů ve všech kategoriích. Zatímco v kategorii nejmladších účastníků si zasloužené slávy užíval jediný statečný účastník Vojtík Orsava, v kategorii dětí 7—10 let se ocenění, medaile a balíčku sladkostí dočkalo všech 7 malých závodníků. V nejstarší juniorské kategorii si vavříny odnesla dvojice Vojta Řihák (první) a Dominik Pospíšil (druhé místo).

O poznání větší konkurence pak zavládla v obou dospělých kategoriích—v ženách soutěžilo 8 účastnic v mužích dokonce rovná dvacítka.

K velkému úspěchu akce bezesporu přispěla dokonalá organizace ze strany Divize 5 i počasí, které bylo k organizátorům i účastníkům navzdory předpovědím přívětivé.