Dodávka a montáž bazénových technologií, chlorovny a vytápění bazénů pro Aqua aréna Šamorín

Otevření Aqua arény v Šamoríně

Publikováno 24.7.2015

V červnu 2015 byla v Elements Resortu v Šamoríně otevřena Aqua arena. Je určena pro sportovce, nadšence rekreačního plavání, ale na své si přijdou i rodiny s dětmi. Komplex tak doplnil nabídku vodních atrakcí pro obyvatele širšího regionu.

Aqua arena byla navržena v souladu s požadavky na organizaci profesionálních národních a mezinárodních sportovních akcí a soutěží. Slouží také pro přípravu domácích a zahraničních klubů a reprezentací v oblasti plavání, vodního póla a synchronizovaného plavání.

Venkovní bazén pro olympijské rekordy

Venkovní 50m bazén s olympijskými parametry v areálu Aqua arény ŠamorínHned u vstupu se čeří voda 50-metrového venkovního bazénu s deseti drahami, který splňuje parametry olympijského bazénu. Široká veřejnost se nemusí bát vyzkoušet si profesionální sportoviště a nářadí, které používají ti nejlepší.

Zároveň zde budou trénovat domácí i zahraniční kluby a reprezentace.

V bazénové hale jsou návštěvníkům k dispozici také tyto vodní atrakce:

  • divoká řeka,
  • chrliče,
  • masážní trysky v bazénech.

Vnitřní bazén s tobogány v areálu Aqua arény ŠamorínVítaným zpestřením pro aktivní trávení času v areálu jsou mimojiné i tobogány, z nichž dva jsou uvnitř haly a dva jsou umístěny venku. Tobogány mají tyto délky:

  • 97,5 m (vnitřní),
  • 68,5 m (vnitřní),
  • 55,2 m (vnější),
  • 80,7 m (vnější).

Součástí venkovních bazénů jsou i skluzavky pro děti.

Investice do kompletního volnočasového areálu

Zanedlouho se sportovcům předá k užívání také gymnastická hala a do konce roku přibude i atletický areál. Termální vodu, která vyvěrá z vrtu, bude využívat wellness svět.

Hned vedle Aqua arény stojí od minulého roku Hippo aréna, kde se pořádají koňské závody a funguje jezdecká škola. Zde naše společnost realizovala bazén pro koně.

Celý investorský záměr na videu

Navržené a realizované stavby a technologie od CENTROPROJEKT GROUP a.s. jsou investičními celky v plánované realizaci rozlehlého areálu, který si můžete prohlédnout na videu na facebooku investora ZDE.