Tým Draci z Centroprojektu se zúčastnil závodů dračích lodí v Otrokovicích

Draci z Centroprojektu na závodech dračích lodích

Publikováno 20.7.2015

„Využili jsme nabídky zúčastnit se závodů dračích lodí v kategorii firem a myslím, že jsme si to náramně užili,“ říká Vít Mach, marketingový manažer. V sobotu 18. července jsme tak v soutěžní atmosféře strávili celý den na otrokovickém Štěrkovišti.

Závody na 100 a 200 metrů

Tým Draci z Centroprojektu se zúčastnil závodů dračích lodí v OtrokovicíchV kategorii firem byla stanovena dráha na 200 metrů. V pátek před první tréninkovou jízdou se tato trasa zdála docela krátká. „Ale po první ostré zkoušce jsme tento názor poněkud upravili,“ dodává s úsměvem Mach.

Mezi dalšími firmami se na startu objevil například Mitas, Teplárna Otrokovice, tým města Zlína, Continental Barum, Baťa a další známé společnosti.

Draci z Centroprojektu jedenáctí

Po třech soutěžních jízdách jsme v kategorii firem skončili 11. z 16 přihlášených posádek. Naše časy na 200 metrů byly:

  • 1:05,05
  • 1:05,09
  • 1:04,58

„Z poslední jízdy jsme měli nejlepší pocit, zrychlili jsme o půl vteřiny, což je cca půlka délky lodě. Ale nejvíc nás potěšilo, že jsme z pěti posádek na startu dojeli první, tedy pro krásné 11. místo,“ říká Mach.

Tým Draci z Centroprojektu se zúčastnil závodů dračích lodí v OtrokovicíchKategorie na 100 metrů se jela klasickým vyřazovacím způsobem. Přes první kolo jsme přešli díky odstoupení druhé posádky, za to v dalším kole jsme byli na startu s týmem, který předtím zajížděl časy o 5 vteřin rychlejší na delší trati. I když jsme jeli s vypětím všech sil a za mohutného vzájemného povzbuzování, přesto jsme dojeli až druzí a v kategorii na 100 metrů jsme tedy nepokračovali.

Další fotografie na facebooku

Pokud se chcete podívat na více fotografií ze sobotních závodů dračích lodí v Otrokovicích, stačí se podívat na facebook stránku Centroprojektu SEM.
Právě na této sociální síti zveřejníme i videa samotné soutěžní jízdy.

Celkový dojem: doporučujeme účast

Závody dračích lodí se pravidelně pořádají v rámci Otrokovických letních slavností a návštěvu i účast v závodě lze jen doporučit. Akce je také vhodná pro celou rodinu i při vysokých teplotách právě díky vodě ke koupání.

A děkujeme za reprezentaci!