Projekt zdravotnického objektu 4MEDI v Ostravě dokončen

Hi-tech projekt 4MEDI v Ostravě otevřen

Publikováno 4.11.2014

Nejmodernější a výjimečné biomedicínské centrum bylo nedávno otevřeno v Ostravě. Jeho zaměření na efektivní využití výsledků základního výzkumu v klinické praxi slibuje dostatek výstupů do širokých aplikací.

Očekávaný přínos vysvětluje Michal Zahradníček, předseda dozorčí rady Primecell Therapeutics a.s.: „Regenerativní medicína se zabývá manipulací s lidskými buňkami, tkáněmi a geny. Centrum slouží k tomu, aby se výsledky základního výzkumu v této oblasti se co nejrychleji dostaly přes fázi klinického hodnocení do formy schváleného léčiva k pacientům.“

Slavnostního otevření se zúčastnil mimo jiné i prezident ČR Miloš Zeman, dále zástupci ministerstva průmyslu a obchodu, Czechinvestu a Moravskoslezského kraje. Tomu odpovídá význam tohoto světově ojedinělého biomedicínského translačního centra pro rozvoj regenerativní medicíny.

Biomedicínské centrum na světové úrovni

Takové centrum lze najít možná na 3-4 místech na světě,“ dodává Michal Zahradníček. Na 6500 m2 zde vznikly špičkově vybavené laboratoře s nejmodernějšími technologiemi a další specializovaná pracoviště potřebná pro výzkum a vývoj léčiv na bázi lidských buněk. Ty budou moci využívat týmy lékařů z celé České republiky.

4Medical Innovations Biotech Park se nachází v areálu Fakultní nemocnice v Ostravě – Porubě. Centrum se bude zaměřovat především na buněčnou terapii, biotechnologii, biofarmacii a diagnostiku pro lidské buňky a genetiku.

Představení projektu 4MEDI v krátké reportáži

Časosběrné video

Dodavatel stavby, společnost OHL ŽS, zachytila celý proces realizace tohoto zdravotnického objektu formou timelapse videa. V rychlosti si tak můžete prohlédnout celou výstavbu, která začala v říjnu roku 2012 a byla ukončena v červenci 2014.

Vizualizace a fotky v našich referencích

Více informací si můžete přečíst v naší referenci 4 MEDi – Corporate Biotech Park for Medical Innovations.