Zástupci Centroprojektu se zúčastnili Konference ředitelů projektových společností v rámci veletrhu For Arch 2015

Co přinesla Konference ředitelů projektových společností?

Publikováno 16.9.2015

V úterý 15. září proběhla dlouho očekávaná konference, na které se potkávají vrcholní zástupci (nejen) projektových kanceláří se zástupci státu.

Za zlínský Centroprojekt se zúčastnil Ing. Pavel Stráský, předseda představenstva, a Vít Mach, marketingový manažer.

Co stavebnictví čeká?

Na konferenci byla také představena nejnovější kvartální analýza českého stavebnictví od společnosti CEEC Research.

Takto hodnotí výsledky její ředitel Jiří Vacek: „Sektor projektových prací pokračuje v nastartovaném oživení z minulého roku. Pomáhají mu zejména veřejné zakázky, ale pozvolna začíná přibývat i zakázek od privátních investorů. Výhled na rok 2016 ukazuje na pokračování tohoto trendu. Sektor bude dále růst.“

Kvartální analýzu českého stavebnictví i Studii projektových společností si můžete prohlédnout na webu CEEC Research.

Z průzkumu mezi samotnými projektanty také vyplývá optimismus. Jeho míra je samozřejmě závislá od konkrétního segmentu, na který se daná společnost zaměřuje. V průměru se očekává meziroční růst zakázek o 7,3 %.

Zároveň ale samotné firmy předpokládají jen velmi mírný růst tržeb, pokud bude vůbec nějaký. Mohou za to nízké ceny realizovaných zakázek, které ředitelé označili za největší problém limitující jejich firmu v růstu.

Konference ředitelů projektových společností 2015

Posted by veletrh FOR ARCH on 15. září 2015

Zajímavé osobnosti mezi panelisty

Mezi zajímavými pozvanými hosty do panelu diskutujících byli například Jiří Koliba, náměstek ministra průmyslu a obchodu, Matěj Stropnický, náměstek primátorky hlavního města Prahy pro územní rozvoj a územní plán, Zbyněk Hořelica, pověřený ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury či Tomáš Čoček, 1. náměstek ministra dopravy.

Další pozvané hosty a více informací o konferenci si můžete prohlédnout přímo na webu této akce.

Stát jako lídr při zavádění technologie BIM?

Mnoho dotazů od přítomných zástupců projekčních firem směrem k panelistům bylo směřováno na podporu zavedení systému BIM do výběrových řízení veřejných zakázek.

Podle slov Ing. Jiřího Koliby, náměstka pro stavebnictví na Ministerstvu průmyslu a obchodu, se zatím konají pouze přípravné práce pro širší možnost zavedení této technologie při výběru dodavatelů.

„Podle toho, co na konferenci zaznělo, předpokládám reálné nasazení BIMu ve státních zakázkách spíše ke konci tohoto desetiletí,“ podotkl Vít Mach.

Konference byla zahájena v pozitivním duchu

Slavnostní přestřižení pásky: generální ředitel ABF Tomáš Kotrč, předseda představenstva ABF Pavel Sehnal, náměstek…

Posted by veletrh FOR ARCH on 15. září 2015

Letos se Konference ředitelů projektových společností konala již popáté. Jedním z cílů je diskuse o aktuální rychle se vyvíjející situaci v sektoru projektových prací, nových zakázkách a klíčových připravovaných legislativních změnách.

Tato událost probíhá zároveň se stavebním veletrhem For Arch v Praze.