Aktuálně připravujeme (nejen) komerční i vědecká centra

Aktuálně připravujeme (nejen) komerční i vědecká centra

Publikováno 7.2.2009

Kolegové z naší projekční kanceláře pracují na několika velmi zajímavých stavbách, které si můžete prohlédnout v této aktualitě.

Obchodní centrum Plaza Opava

Momentálně zde připravujeme dokumentaci pro stavební povolení (DSP).

BIOCEV – Biotechnologické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci u Prahy

Nový projekt souborů staveb na zelené louce je specifický svým velmi náročným technologickým vybavením. Náplní ústavu bude špičkový výzkum buněčné biologie, imunologie a tkáňového inženýrství a dále výzkum molekulární biologie včetně aplikačních metod v medicíně a průmyslu.

Soubor zahrnuje také objekt pro chov pokusných zvířat s nejvyššími hygienickými standardy, tzv. myší kliniku. Pro nedostatek obdobných zařízení v Česku absolvovali naši vedoucí pracovníci projektu služební cestu do Německa, kde se podrobně seznámili s provozem tamních ústavů. Konkrétně navštívili myší kliniku v Braunschweigu, která se nachází ve fázi těsně před spuštěním, a novou kliniku v Drážďanech, která je již v provozu.

Aktuálně ve fázi studie.

Justiční areál v Brně

Na této významné investici Ministerstva spravedlnosti aktuálně realizujeme autorský dozor a zaměření skutečného stavu. Stavba se blíží k zdárnému dokončení.

Obchodní centrum Kaufland v Zábřehu

Dokončili jsme dokumentaci pro stavební povolení (DSP) samotné obchodní halové stavby.

Domov pro seniory Karolinka

Nepříliš typický úkol spočívající v posouzení stávající dokumentace byl pro naše projektanty příjemným zpestřením běžné tvůrčí práce. Reagovat na chyby v cizím projektu je neobvyklou příležitostí ke vzdělávání.

Administrativní centrum Opava Hlučínská

Dokončili jsme dokumentaci pro územní řízení (DUR) ke komplexu objektů s pronajímatelnými kancelářemi. Pozemek mezi poli na periférii města má potenciál se v budoucnu stát atraktivním místem s navazující okolní výstavbou.

Budovy č. 12 a č. 32 v areálu Svitu

V bývalém továrním areálu firem Baťa a následně Svit provádíme zaměření skutečného stavu budov 12 a 32.