Společností CENTROPROJEKT GROUP projektovaná rekonstrukce baťovského sila v soutěži Stavba roku ČR

Stavba roku ČR: prohlídka sila v rámci II. kola

Publikováno 7.7.2015

Přihlášená rekonstrukce a naprostá změna účelu objektu bývalého sila z roku 1938 postoupila do II. kola soutěže o nejlepší stavbu České republice. Celkem je přihlášeno 72 staveb.

Právě dnes proběhla na sile prohlídka se sedmičlennou porotou soutěže. Průvodci jim byli za jednotlivé účastníky výstavby:

  • NWT a.s.: David Vítek, generální ředitel; Ing. Filip Kopčil, vedoucí střediska přípravy a realizace projektů a Ing. Petra Fuksová, vedoucí marketingu,
  • CENTROPROJEKT GROUP a.s.: Mgr. Vít Mach, marketingový manažer,
  • Ing. arch. Ladislav Semela jako autor,
  • Navláčil stavební firma, s.r.o.: Petr Valach, hlavní stavbyvedoucí.

Společností CENTROPROJEKT GROUP projektovaná rekonstrukce baťovského sila v soutěži Stavba roku ČR„Sama porota byla překvapena, kolik lidí bylo připraveno je provést celým objektem. Nakonec se to ukázalo jako vhodné a šťastné, protože položené otázky byly opravdu z celého průběhu stavby, od první myšlenky až po samotnou realizaci,“ podotkl Vít Mach k samotné prohlídce rekonstruovaného baťovského sila.

Výsledky soutěže Stavba roku v září

Po návštěvách všech staveb ve druhém kole soutěže proběhne závěrečné hodnocení porotou. Oznámení nejlepších staveb ČR a další ocenění proběhne v září letošního roku. „Pochopitelně Vás budeme informovat, jakmile budeme mít další informace,“ dodává Mach.

Všechny do letošního ročníku přihlášené stavby si můžete prohlédnout na stránkách soutěže na tomto odkazu. Profil rekonstrukce objektu z roku 1938 si můžete prohlédnout ZDE.