Administrativní a hotelové centrum v Kyjevě na Ukrajině

Projekt administrativního a hotelového komplexu v Kyjevě

Publikováno 27.11.2007

Pro ukrajinského investora – Kyjevskou banku Kamet-Tas – zpracováváme projekt pěti výškových dvanáctipatrových budov s podzemními parkovišti o celkové ploše cca 120 tisíc m2.

Celý areál administrativních, komerčních a hotelových ploch se bude nacházet na prospektu Pobědy 65 v Kyjevě.

Komplex se skládá ze dvou částí:

  • část „A“, pro kterou byla zpracována a odsouhlasena studie v měsíci září,
  • v současné době se zpracovává projekt stadia P (na úrovni našeho projektu pro stavební povolení) s termínem dokončení 15. prosince 2007.

Administrativní a hotelové centrum v Kyjevě na Ukrajině

 

Spokojenost investora s přípravou stavby

V polovině listopadu proběhlo v Centroprojektu za účasti investora projednání rozpracovaného projektu. Investor vyjádřil velkou spokojenost s úrovní propracování i s technickou úrovní řešení v jednotlivých profesích.

Na části „B“ byla v říjnu zpracována a odsouhlasena studie a začínají práce na projektu stádia P s termínem dokončení v polovině března 2008.

V návaznosti na plán realizace díla se bude ihned po dokončení stadia P na část „A“ zpracovávat realizační dokumentace, postupně od stavební jámy a pilotového založení, část po úroveň ±0 až po vrchní podlaží.

 

Stavební boom na Ukrajině

V této rozlehlé východoevropské zemi nastala v poslední době velká poptávka po výstavbě, zájem je především o objekty bytových domů, komerčních a administrativních budov.