Projekt rekonstrukce továrních budov firmy Baťa na 14|15 Baťův institut ve Zlíně projektovala i společnost CENTROPROJEKT GROUP

Baťův institut otvírá své kulturní brány

Publikováno 1.10.2013

V pátek 27. září se konalo Slavnostní otevření nových prostor Krajské knihovny Františka Bartoše v 15. budově bývalého továrního areálu ve Zlíně.

Projekt rekonstrukce tovarních budov 14|15 Baˇův institut Zlín - CentroprojektTímto aktem bylo definitivně dokončeno kulturně vzdělávací centrum 14I15 BAŤŮV INSTITUT.

Do 14. budovy byla už letos na jaře přestěhována Krajská galerie výtvarného umění a Muzeum jihovýchodní Moravy. Sídlo Baťova institutu se nachází v bývalých obuvnických továrních halách, konkrétně v rekonstruovaných budovách číslo 14 a 15, které tvoří pomyslnou „bránu do továrny“.

Práce na obou budovách začaly před dvěma lety, v září roku 2011. Celkové náklady se vyšplhaly přibližně na 900 milionů korun, více než polovinu dostal Zlínský kraj z fondů EU.

Projekt rekonstrukce továrních budov firmy Baťa na 14|15 Baťův institut ve Zlíně projektovala i společnost CENTROPROJEKT GROUP

 

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně obsahuje téměř půl milionu svazků, z toho je 265 tisíc knih, 3 tisíce titulů periodik a zhruba 50 tisíc jiných druhů dokumentů. Pro čtenáře jsou k dispozici také automaty na půjčování a ve vstupní hale je také zařízení na vracení knih, které bude fungovat i mimo běžnou provozní dobu knihovny. V budově jsou dále také sály pro pořádání kulturních a vzdělávacích akcí nebo kavárna.

Generálním projektantem byla společnost A.D.N.S. PRODUCTION s.r.o. Centroprojekt se podílel jako projektový subdodavatel všemi stupni projektové dokumentace včetně autorského dozoru, což bylo 60% všech projektových prací.