Ve sloupku do firemního časopisu Kóta popisuje ředitel divize Projektová a inženýrsko-dodavatelská činnost Jan Mičola důležitost vědeckých referencí Centroprojektu pro současnou situaci.
Vážení čtenáři,
potenciální otázky laické veřejnosti ohledně smyslu až miliardových investic do vědeckých objektů jsou nyní zbytečné. Projekčně i dodavatelsky náročné stavby se superčistými prostory jsou při řešení pandemie koronaviru zcela zásadní.
Shodou okolností jsme projektovali hned dvě stavby, které jsou důležité v aktuálním boji proti koronaviru – jsou to středočeský BIOCEV* a Národní centrum tkání a buněk v Ostravě.
Připravenost laboratoří BIOCEVu na analýzu více než 1 000 vzorků denně popsala hlavní koordinátorka testů RNDr. Ruth Tachezy:
„Naši pracovníci jsou náležitě vyškoleni a mají dlouhodobé zkušenosti v oblasti manuální izolace vzorků, detekce i obsluhy nejmodernějšího přístrojového vybavení.“
V ostravském Národním centru tkání a buněk pro změnu hledají možnosti léčby již nakažených pacientů nemocí Covid-19.
Tyto projekty jsou nečekaným příspěvkem Centroprojektu ke zvládnutí pandemie koronaviru v Česku. Přitom před lety to byly hitech objekty, jejichž význam byl široké veřejnosti vzdálený.
S přáním zdraví všem
Jan Mičola
ředitel Divize Projektová a inženýrsko-dodavatelská činnost