Zásadními podněty pro největší stavební projekt v historii napajedelské Fatry bylo zvýšení výrobních kapacit a zároveň modernizace výrobních technologií.
Nejviditelnější dominantou je hala nové válcovny s monolitickou technologickou věží, dvě skladové haly, hala pro převíjení a balení, nová infrastruktura a zpevněné plochy.
Podívejte se na video s hodnocením ředitele Fatry
V krátkém videu hodnotí průběh a přínos projektu Ing. Pavel Čechmánek, generální ředitel Fatry, a Ing. Jan Mičola, ředitel divize Projekční a inženýrsko-dodavatelská činnost v Centroprojektu.
Hodnocení investora: vybrali jsme si správně
„Není to jen o stavbě velké výrobní haly s nejmodernějšími technologiemi, ale i celé infrastruktuře kolem včetně demolic původních budov a výstavby skladové a energetické infrastruktury,“ říká generální ředitel Fatry Pavel Čechmánek.
„Všechno proběhlo v extrémně krátkém čase a bez omezení výroby. Naše stávající investiční oddělení je sice kvalitní, ale takový projekt nikdy neřídilo. Proto jsme se rozhodli vedle projektanta vybrat i konzultanta. A myslím, že jsme se rozhodli správně, protože ta práce byla velmi intenzivní a náročná.“
Projekční práce i koordinace výstavby
Činností týmu konzultanta byla:
- organizace výběrových řízení na dodavatele dílčích částí,
- smluvní příprava,
- organizace a koordinace výstavby,
- technický dozor investora,
- změnové řízení,
- cost management,
- předání díla.
Jan Mičola, ředitel divize Projektová a inženýrsko-dodavatelská činnost v Centroprojektu dodává: „Stavební práce musely začít dříve než byly projekční práce kompletně dokončeny. K tomuto neobvyklému řešení jsme přistoupili kvůli krátkému časovému období pro projekt a samotnou výstavbu.“
Ocenění odbornou veřejností
Náročnost celého projektu ocenila Hlavní cenou v kategorii Průmyslové a zemědělské stavby také porota soutěže Stavba roku 2018 Zlínského kraje.