Dětský bazén se slanou vodou v Nekky II

Místo:
Zlín, Česká republika

Rok ukončení:
2008

Stručný popis stavby:
První dětský bazén se slanou vodou ve Zlínském kraji zahájil svůj provoz 14. listopadu 2008. Bazén vznikl v budově nevyužívané kotelny na největším zlínském sídlišti Jižní Svahy. Celá stavba vyrostla v průběhu během půl roku.
Toto plavecké centrum pro děti od tří do šesti let nabízí dětem a rodičům foliový bazén o rozměrech 10×5,3 m a hloubce 1,2 m. Teplota vody v bazénu se pohybuje v rozmezí 30 – 32°C.
Bazén využívá technologii desinfekce vody pomocí kyseliny chlorné, vyrobené elektrolytickým rozkladem solného roztoku NaCl. Princip spočívá v tom, že se ve vodě bazénu rozpustí sůl (NaCl) v koncentraci 0,3 – 0,5 % (tj. 3 – 5 kg/m3).
Elektrodový článek vyrábějící chlornan sodný je vsazen přímo do bazénového potrubí. Systém je dále doplněn ozonizací pro dokonalejší desinfekci bazénové vody.
Ohlasy prvních uživatelů z řad dětí i rodičů jsou velmi pozitivní. Voda je čirá, jiskřivá, příjemná, nedráždivá, má dokonce antiseptické účinky na lidskou pokožku a děti i po delším plavání a styku s vodou nemají oči zarudlé, ani je neštípají. Ideální varianta pro maminky s dětmi alergickými na chlor.
Věříme, že toto plavecké centrum přinese spoustu radosti a pozitivních zkušeností mnoha dětem a rodičům a najde si své pravidelné uživatele, třeba i z řad zaměstnanců Centroprojektu a jejich malých ratolestí.

Základní technické údaje:
Fóliový bazén
rozměry: 10×5,3 m
hloubka: 1,2 m
teplota vody: 30 – 32°C