Stavba roku Zlínského kraje – cena pro laboratoře DEZY

Publikováno 23.5.2018

Centroprojekt v soutěži uspěl s náročnou rekonstrukcí budovy laboratoří pro chemičku DEZA. Byla udělena i výjimečná cena Grand Prix Pavla Nováka, našeho bývalého kolegy.

Všechny stavby ocenil hejtman Jiří Čunek už na začátku slavnostního večera slovy: „Mnohé stavby přihlášené do soutěže jsem osobně viděl, a jsem přesvědčen, že jsou velmi zdařilé, jak po technologické, tak po designové stránce. Získané ocenění si tak právem zaslouží.“

Čestné uznání pro laboratoře

Do kategorie Průmyslové a zemědělské objekty přihlásila stavební společnost Hochtief kompletní rekonstrukci objektu SO 661 v areálu DEZA, a.s. ve Valašském Meziříčí.

V konkurenci dalších šesti staveb odborná porota soutěže ocenila mimo jiné i řídicí a zabezpečovací systémy a samotné vybavení laboratoří.

 

Informace o projektu Rekonstrukce objektu SO 661 v areálu DEZA ve Valašském Meziříčí:

Investor: DEZA, a.s.
projektant: CENTROPROJEKT GROUP a.s., autor díla Ing. Dušan Horák
dodavatel: HOCHTIEF CZ a.s.
finanční náklady: 165,6 mil. Kč
realizace: 10/2016 – 05/2017

Porota udělila i Grand Prix Pavla Nováka

Významného uznání se dostalo Vzdělávacímu komplexu Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Tato realizace získala Cenu hejtmana Zlínského kraje i Cenu Grand Prix arch. Pavla Nováka. Na počest významného zlínského architekta se toto uznání uděluje významným a výjimečným stavbám.

Ocenění studentů

Letošním úkolem pro studenty byla studie bytových domů nebo vila domů na volném prostranství U Vodojemu ve Valašském Meziříčí. O cenu Studentská práce roku soutěžilo 15 studentů středních průmyslových škol, oboru stavebnictví.

Znalost prostoru se potvrdila hned u tří ze čtyř budoucích stavařů. Na prvním a společném třetím místě se umístili Martin Čermák, Alexej Geppert a Milan Chrobák ze SPŠS Valašské Meziřičí.

Druhé místo pak za svůj projekt bytového domu získal Ondřej Běhůnek z SPŠ Zlín.

 

Písně od Petra Hapky

V letošním, již 16. ročníku soutěže Stavba roku Zlínského kraje, se o kulturní zpestřední postarala zpěvačka Petra Hapková, dcera Petra Hapky. Průvodcem samotného slavnostního večera nám byla podobně jako v minulých ročnících Marcela Augustová.