Rekonstrukce bazénové haly, bazénových technologií v Grand Hotelu Permon

Rekonstrukce bazénové haly Grandhotelu Permon

Publikováno 5.10.2009

V oblíbené turistické destinaci Vysokých Tater, v oblasti zvané Podbánske, slouží v Grand Hotelu Permon nová podoba bazénu a bazénové haly. 

Samotné práce probíhaly v měsících dubnu až srpnu roku 2009.

Projektová dokumentace jako výchozí bod rekonstrukce

02_Rekonstrukce_bazenove_haly_Grand_Hotelu_Permon_-_CENTROPROJEKTProjektovou dokumentaci stavby začala zpracovávat společnost Hutní Projekt Frýdek – Místek koncem roku 2008 za spolupráce Centroprojektu. Naše Divize bazénů a bazénových technologií zajistila zpracování projektové dokumentace bazénové technologie.

Rekonstrukce obnášela hned několik významných změn. Původní keramický plavecký bazén byl nahrazen modernějším nerezovým bazénem o rozměru 25 x 11,5 m s pěti plaveckými dráhami.

Bazén je osvětlen deseti LED diodovými podvodními světly umístěnými ve stěnách a třemi krystalickými světly umístěnými ve dně, která navíc mění barvu.

Plavecký bazén pamatuje také na uvolnění a relaxaci. Návštěvníci mohou využít tyto vodní atrakce:

  • masážní stěnové trysky,
  • vodní masáž chodidel,
  • vzduchové dnové perličky,
  • masážní chrliče.

Novodobý design bazénové haly podtrhuje umělý vodopád, který si nasává vodu z plaveckého bazénu a ta následně přepadá přes skleněnou stěnu do přelivného žlábku bazénu.

Rekonstrukce dětského bazénu

Jako další prošel změnou dětský bazén, který se výrazně rozšířil. Stejně jako plavecký bazén i zde původní povrchovou úpravu z keramiky nahradilo nerezové provedení. Nynější dětský bazén má rozměry 14,7 x 4,5m a je víceúrovňový.

Malé návštěvníky láká mnoha vodními atrakcemi:

  • malá nerezová skluzavka s motivem medvěda,
  • velká skluzavka v designu hada,
  • vodu prskající medvěd,
  • vzduchová dnová perlička,
  • vodní ježek.

Dětské oko zaujmou také 3 LED diodová podvodní světla svítící blankytně modře.

Projekt tobogánu pro aktivní návštěvníky

Nově je součástí bazénové haly 62 metrů dlouhý tobogán, který vede vně budovy a také skluzavka o délce 7,16 metru. Pro tobogán a skluzavku byl vybudován společný nerezový dojezdový bazén umístěný v nové přístavbě bazénové haly.

07_Rekonstrukce_bazenove_haly_Grand_Hotelu_Permon_-_CENTROPROJEKTMultifunkčnost areálu doplňuje wellness zóna s nerezovým whirlpoolem o průměru 3m pro 8 osob.

Pro veřejnost byla zrekonstruovaná bazénová hala otevřena 15. září 2009. Investiční náklady stavby se vyšplhaly k částce 97,5 mil. Kč a Centroprojekt zde vystupoval v roli dodavatele bazénové technologie.