Rekonstrukce zimního stadionu ve Zlíně

Investor
Statutární město Zlín, PSG Berani Zlín

Architekt
ATIP, a.s., Ing. arch. Martin Vokatý, Ing. Vladimír Vokatý

Projektant
Zimní stadion Luďka Čajky – společnost ATIP, CENTROPROJEKT

Základní technické údaje
Výstavba / 1957
Kapacita hlediště / 7 000 lidí
Rozměry kluziště / 60 x 28 m

Komfort diváků: cíl rekonstrukce stadionu ve Zlíně
Zimní stadion z roku 1957 se promění na moderní a víceúčelovou arénu.
Zásadní výzvou rekonstrukce s cenou cca 400 milionů Kč bude koordinace takovým způsobem, aby se ze stadionu sportovci (a s nimi i diváci) nemuseli stěhovat do jiného města. „Fanoušci to jistě uvítají. Z hlediska koordinací to bude velice náročné a celou stavbu to zkomplikuje.“ řekl Pavel Stráský, místopředseda představenstva Centroprojektu. Zjednodušeně řečeno budou v létě probíhat stavební práce a v zimě se bude hrát hokej.
Co všechno se změní?
„Na výsledek práce nás projektantů a následně stavbařů budou čekat nejen hokejisté, ale i tisíce věrných fanoušků zlínských hokejistů, kteří si nové prostory zaslouží. Jsem přesvědčený, že je nezklameme,“ doplnil Pavel Stráský.
Rekonstrukce stadionu umožní víceúčelové využití objektu. Návštěvníci využijí nové a větší prostory pro stravování, toalety a VIP zóny. Navíc dojde k propojení s vedlejší krytou ledovou plochou, kterou jsme projektovali dříve. V tomto spojujícím objektu bude zázemí pro technologie i pro sportovce včetně malé tělocvičny a další parkovací místa. „Celá rekonstrukce je zaměřena hlavně na diváky, kterým by měla zajistit maximální komfort,“ ujistil Stráský.