Rekonstrukce městských lázní Vsetín

Investor:
Město Vsetín

Místo:
Vsetín, Zlínský kraj, ČR

Rok uvedení do provozu:
2020

Investiční náklady stavby:
cca 51 milionů Kč

Generální projektant:
CENTROPROJEKT GROUP a.s.

Generální dodavatel:
CENTROPROJEKT GROUP a.s.

Naše práce na projektu:
dokumentace DÚR, DSP, dokumentace pro výběr zhotovitele, projekt a dodávka bazénových technologií, generální dodavatel stavby

Generální dodavatel:
SES Tlmače, a.s.

Stručný popis projektu:
Nejrozsáhlejší rekonstrukce od roku 1961, kdy se tehdejší lázně otevřely veřejnosti, zahrnovala především investice do provozní části.
Objekt byl vybaven novou kogenerační jednotkou pro společnou výrobu tepla a elektrické energie, systémem zpětného získávání tepla z odpadních vod a tepelným čerpadlem.
Tyto technologické změny vytápění umožní další úsporu provozních nákladů lázní. Pozitivní vliv na ekonomiku objektu budou mít také nové plně automatické jednotky vzduchotechniky, nová úsporná LED svítidla ve společných prostorech a také barevná podvodní svítidla v plaveckém bazénu.
Nový systém vytápění, zpětného získávání tepla, VZT a také modernizované bazénové technologie je napojen na zcela nový jednotný systém MaR. Ten umožňuje provozovateli přehlednou správu všech potřebných technologií a v dnešní době je u takto složitých objektů již nutností.

„Návštěvníci se mohou těšit také na nové obložení bazénu, nový tubus tobogánu a dojezdový bazének, dále nové sprchy, šatny, sušárny a turniketový odbavovací systém,“ uvedl místostarosta Tomáš Pifka, který je zároveň jednatelem Vsetínské sportovní, která lázně provozuje.

Velkým lákadlem je i nový whirlpool, který má více masážních funkcí, je barevně podsvícen a jeho kapacita se zvýšila na 10 osob.

„Návštěvníci jistě ocení výrazné vylepšení komfortu, například zvýšení pocitové teploty díky novým vzduchotechnickým jednotkám či vyhřívaným lavicím v bazénovém prostoru.“
Aleš Ingr, vedoucí Inženýrsko-dodavatelské skupiny