Rekonstrukce bazénové haly Grand Hotelu Permon

Místo:
Podbanské, Slovenská republika

Rok ukončení:
2009

Investor:
Grand hotel Permon, s.r.o.

Celkové náklady:
97,5 milionu Kč

Stručný popis stavby:
V oblíbené turistické destinaci Vysokých Tater, v oblasti zvané Podbánske, proběhla v měsících dubnu až srpnu roku 2009 rekonstrukce a přístavba ba-zénové haly Grand Hotelu Permon.
Projektovou dokumentaci stavby začala zpracovávat společnost Hutní Pro-jekt Frýdek – Místek koncem roku 2008 za spolupráce naší společnosti, která prostřednictvím Divize bazénů a bazénových technologií zajistila zpracování projektové dokumentace bazénové technologie. Projekční práce byly dokon-čeny v roce 2009.
Rekonstrukce bazénu obnášela hned několik významných změn. Původní keramický plavecký bazén byl nahrazen modernějším nerezovým bazénem o rozměru 25 x 11,5m s pěti plaveckými dráhami. Bazén je osvětlen deseti LED diodovými podvodními světly umístěnými ve stěnách a třemi krystalickými světly umístěnými ve dně, která navíc mění barvu. Plavecký bazén pamatuje také na uvolnění a relaxaci. Návštěvníci mohou využít vodní masážní stěnové trysky, vodní masáž chodidel, vzduchové dnové perličky a masážní chrliče. Novodobý design bazénové haly podtrhuje umělý vodopád, který si nasává vodu z plaveckého bazénu a ta následně přepadá přes skleněnou stěnu do přelivného žlábku bazénu.
Jako další prošel změnou dětský bazén, který se výrazně rozšířil a shodně změnil svoji původní povrchovou úpravu z keramiky na nerez. Nynější dětský bazén má rozměry 14,7 x 4,5m, je víceúrovňový a ratolesti láká mnoha atrakcemi jako je malá nerezová skluzavka s motivem medvěda, velká skluzavka v designu hada, vodu prskající medvěd, vzduchová dnová perlička a vodní ježek. Dětské oko mají také zaujmout 3 LED diodová podvodní světla svítící blankytně modře.
Nově je součástí bazénové haly tobogán, který vede vně budovy a skluzavka. Pro tobogán a skluzavku byl vybudován společný nerezový dojezdový bazén umístěný v nové přístavbě bazénové haly. Multifunkčnost areálu doplňuje wellness zóna s nerezovým whirlpoolem.
Pro veřejnost byla zrekonstruovaná bazénová hala otevřená 15. září 2009. CENTROPROJEKT GROUP a. s. zde vystupoval v roli dodavatele bazénové technologie.

Základní technické údaje:
Nerezový plavecký bazén
rozměry: 25 x 11,5 m
počet plaveckých drah: 5
Nerezový dětský bazén
rozměry: 14,7 x 4,5 m
malá nerezová skluzavka s motivem medvěda
velká skluzavka v designu hada
vodu prskající medvěd
vzduchová dnová perlička
vodní ježek
Vodní atrakce
tobogán: 62 m
skluzavka: 7,16 m
whirlpool: průměr 8 m pro 8 osob
vodní masážní stěnové trysky
vodní masáž chodidel
vzduchové dnové perličky
masážní chrliče